Studia podyplomowe
w latach 2010-2013
(archiwum)


Miasto (woj.)
Kierunek studiów

PRZYRODA - DLA NAUCZYCIELI. Wydział Chemii

Miasto: Poznań
Kierunek studiów: ochrona środowiska, pedagogiczne

ul. Grunwaldzka 6
60-780 Poznań
Tel. (061) 829 1358, 829 1259

Podyplomowe Studium dla Nauczycieli Przyrody działają na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w systemie zjazdów sobotnio-niedzielnych (zajęcia w ilości 350 godzin). Wykłady i ćwiczenia prowadzone są przez doświadczonych wykładowców z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Program zjazdów obejmuje następujące przedmioty:
  1. podstawy chemii,
  2. podstawy fizyki,
  3. podstawy biologii,
  4. podstawy geografii,
  5. dydaktyka przyrody,
  6. technologia informacyjna,
  7. środki dydaktyczne w nauczaniu przyrody,
  8. ochrona i kształtowanie środowiska,
  9. elementy psychologii uczenia się i nauczania przyrody,
  10. seminarium dyplomowe.


Studia podyplomowe w Polsce
- nowa wersja 2014


Polskie firmy IT coraz częściej i chętniej sięgają po narzędzia motywacyjne, oparte o mechanizmy gier. Stoi za tym żelazna logika – rynek branży informatycznej mocno chłonie przedstawicieli tzw. generacji Y, ludzi urodzonych w latach 80-tych i 90-tych, dla których Internet, nowe technologie i gry to chleb powszedni.
To właśnie on odpowiada za usprawnienie pracy magazynu i ustalenie harmonogramów floty. Ta pełna wyzwań profesja wymaga doskonałej organizacji i umiejętności logicznego myślenia. Jak pokazują statystki, logistyk jest jednym z najbardziej perspektywicznych zawodów na rynku pracy.
CV maksymalnie na jedną stronę czy kreatywna oprawa graficzna życiorysu to jedne z najczęstszych mitów na temat CV. Nie tylko nie pomagają w znalezieniu pracy ale są zmorą samych rekruterów. Duża część poszukujących pracy zbyt dużą wagę przykłada również do zdjęcia zamiast koncentrować się na merytoryce.
„Akademia Programowania Tieto” to wakacyjne kursy programistyczne dla studentów informatyki, elektroniki i telekomunikacji. Oferta skierowana jest do osób chcących rozwijać swoje umiejętności w zakresie projektowania, budowy i testowania oprogramowania wykorzystywanego m.in. w telekomunikacji.
Chęć rozwoju w instytucji ubezpieczeniowej, znajomość języka angielskiego, zdolności analitycznego myślenia, umiejętność pracy w zespole oraz sprawne poruszanie się w środowisku MS Office. To przykładowe wymagania jakie stawia Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group studentom i absolwentom chcącym doskonalić swoje umiejętności podczas letnich praktyk w firmie.
Kserowanie dokumentów, parzenie kawy czy długie godziny żmudnego wprowadzania danych do tabel to już stażowa przeszłość. Na rynku coraz częściej pojawiają się oferty, które udowadniają, że pierwsza praca nie musi wiązać się z ośmiogodzinną pracą za biurkiem – stażyści GFT Polska tajniki programowania mogą poznać… w słonecznej Hiszpanii.