ORGANIZACJA, ZARZĄDZANIE I BEZPIECZEŃSTWO RUCHU DROGOWEGO

ul. Gdańska 121
90-519 Łódź
tel. +48 42 664 22 50
fax: +48 42 664 22 53

Opis studiów

Studium Podyplomowe OZiBRD nakierowane jest na praktyczną interpretację  przepisów prawnych i normatywów technicznych dotyczących dróg, ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jako główny motyw i kryterium przy przebudowie układów drogowych i przebudowie dróg. Słuchacze Studium zostają w szczególny sposób uwrażliwieni na zagadnienia bezpieczeństwa użytkowników dróg na wszystkich etapach: planowanie dróg, realizacja, eksploatacja i utrzymanie. 

Absolwenci Studium są upoważnieni i ośmieleni do profesjonalnego wydawania różnych opinii, ocen i zabierania głosu w dyskusjach nad poprawą bezpieczeństwa ruchu.

W trakcie Studium słuchacze uzyskują umiejętność samodzielnego opracowania projektu organizacji ruchu w oparciu o specjalistyczne programy komputerowe.

Cechą szczególną tego Studium jest konsekwencja i spójność w eksponowaniu ważności zagadnień bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wykładowcami są wyłącznie czynni zawodowo specjaliści – praktycy od zagadnień drogowych, szczególnie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Cel studiów 

  • Stworzenie, u pracowników zarządów dróg i organów zarządzających ruchem drogowym, świadomości o wpływie ich decyzji i opinii na bezpieczeństwo ruchu drogowego.
  • Podwyższenie lub uzupełnienie kwalifikacji pracowników zarządów dróg i innych instytucji zajmujących się zagadnieniami bezpieczeństwa ruchu.  Szczególnie przy braku wykształcenia  kierunkowego lub braku doświadczenia w pracy przy zagadnieniach bezpieczeństwa ruchu.  
  • Przygotowanie słuchaczy do opiniowania projektów drogowych, sporządzania opinii opracowań planistycznych dotyczących dróg, opracowywania wytycznych do projektów drogowych  w zakresie najważniejszego kryterium celowości budowy i przebudowy dróg – poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
  • Przygotowanie słuchaczy do samodzielnego sporządzania podstawowych projektów organizacji ruchu w oparciu o specjalistyczne programy komputerowe.

Adresaci studiów

  • Pracownicy zarządów dróg wszystkich szczebli zajmujący się planowaniem inwestycji drogowych, nadzorem nad wykonawstwem oraz utrzymaniem i eksploatacją dróg.
  • Pracownicy zarządów dróg o wykształceniu niedrogowym, którzy zajmują się zagadnieniami bezpieczeństwa ruchu i chcą uzupełnić swoje kwalifikacje.
  • Funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej zajmujący się bezpieczeństwem ruchu, szczególnie w aspekcie stanu dróg.
  • Początkujący projektanci dróg.
  • Osoby zainteresowane sporządzaniem projektów organizacji ruchu – stałej i na czas prowadzenia robót.
  • Działacze samorządowi,  pracownicy firm drogowych, pracownicy firm zarządzających drogami wewnętrznymi – związani z   organizacją i bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Polityka Prywatności