Wrocław, Polska

Dziennikarstwo i Public Relations

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: dziennikarskie, informacyjne
Dwusemestralne dokształcające studia podyplomowe (bez uprawnień doskonalących) kształcące i dyplomujące w trzech prowadzonych w ramach jednych Studiów specjalnościach: dziennikarstwa, public relations (PR) i dziennikarstwa w służbach mundurowych. Wszystkie trzy toki studiów są połączone merytorycznie, kadrowo oraz organizacyjnie w jedną całość funkcjonującą jako jedne Studia Dziennikarstwa i Public Relations. Nabór prowadzony jest na studia ze wskazaniem na specjalność, którą kandydat chce w trakcie roku realizować. Przedmioty kształcenia ogólnego są w ramach oferty programowej zbieżne, gdyż pewne kwantum wspólnej wiedzy jest konieczne do nabywania umiejętności i kształcenia się w każdym z trzech obszarów, jakie obejmuje oferta Studiów. Dwusemestralne studia podyplomowe z zakresu dziennikarstwa, public relations pokrywają się merytorycznie z zagadnieniami, jakie wchodzą w zakres badań i działań praktycznych pracowników Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz zespołu współpracowników – praktyków i teoretyków tych zagadnień.
Wszystkie specjalności są związane z obszarem mediów, dziennikarstwa, komunikowania społecznego, każda precyzuje zakres tematyczny do jednej, wyodrębnionej dziedziny, daje możliwość w miarę szybkiego (dwa semestry) podniesienia kwalifikacji, nastawiona jest na kształtowanie umiejętności i nawyków praktycznych podbudowanych akademicką rzetelną wiedzą.

Wymagania: ukończenie studiów magisterskich lub licencjackich, lub 6 semestru studiów (na podstawie zaświadczeń z dziekanatu o kontynuowaniu nauki; w tym wypadku świadectwo ukończenia nauki zostanie wydane po okazaniu dyplomu ukończenia studiów wyższych)
Uzyskane kwalifikacje: Uczestnicy otrzymują świadectwo ukończenia Studiów Podyplomowych Dziennikarstwa i Public Relations w zakresie jednej specjalności z zaznaczeniem specjalizacji dyplomowej.

Dziennikarstwo
Dziennikarstwo – działalność polegająca na zbieraniu i upublicznianiu za pomocą środków masowej komunikacji informacji o wydarzeniach, ludziach oraz problemach.
public relations
Public relations (PR) (z ang. relacje publiczne, kontakty z otoczeniem), imagistyka społeczna – kształtowanie stosunków publicznie działającego podmiotu z jego otoczeniem. Celem działań public relations jest dbałość o dobry wizerunek, akceptację i życzliwość wobec działań danej osoby lub organizacji.
Dziennikarstwo
Cechy dobrego dziennikarza, które decydowały pięćdziesiąt lat temu o dobraniu przeze mnie kadry, pozostają aktualne. Inteligencja, rzutkość, śmiałość, mądrość, gotowość mówienia prawdy bez względu na to, czy jest ona dobra, pomyślna, czy nie.
Autor: Anna Krzycka, założycielka i redaktor naczelna najpopularniejszego przedwojennego pisma dla kobiet Moja Przyjaciółka
public relations
W rzeczywistości public relations to drugorzędny dodatek do strategii marketingowej każdego przedsiębiorstwa, jednak w sieci oznacza wszystko.
Autor: Matt Haig, Dlaczego nie masz jeszcze strategii e-biznesu?
public relations
Oszczerstwo, półprawdy, prześmiewstwo i obelgi, a wszystko to podlane sugestywnymi, demagogicznymi opisami niby naocznego świadka. Wypisz, wymaluj współczesny czarny PR.
Autor: Andrzej Zieliński, Kronika przyprawionej gęby, „Polityka”, 20 grudnia 2008

Kontakt:

REKRUTACJA
pl. Uniwersytecki 1
(gmach główny)
50-137 Wrocław
tel. 71 375 22 37,
71 375 22 55,
71 375 22 84
rekrutacja@uwr.edu.pl
Polityka Prywatności