Studia podyplomowe

województwo
miasto
grupa kierunków
język
typ uczelni  
status uczelni  
Katowice, Polska

Architektura wnętrz

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: artystyczne
Zakres programowy studiów obejmuje problematykę projektowania wnętrz mieszkalnych, użyteczności publicznej, wnętrz specjalnego przeznaczenia, zieleni we wnętrzach i towarzyszącej zabudowie, zagadnień konserwatorskich w architekturze wnętrz oraz wystawiennictwa. Program studiów przewiduje zajęcia m.in. z percepcji przestrzeni, technik i komunikacji treści wizualnych, barwy i światła, ergonomii, elementów wyposażenia i wykończenia wnętrz, instalacji oraz historii kultury i sztuki. Obejmuje także zagadnienia dotyczące akcentu plastycznego oraz zasad kompozycji i budowy formy architektonicznej. Uczestnicy zapoznają się z programami komputerowymi wspomagającymi projektowanie. Słuchacze przechodzą także kurs rysunku i malarstwa.

Absolwenci uzyskują podstawowy stopień świadomości twórczej w operowaniu formami dostępnymi dla architekta wnętrz, pozwalający na wykonanie zaplanowanego efektu wrażeniowego u odbiorcy. Ukończenie studiów podyplomowych w zakresie architektury wnętrz następuje w wyniku obrony pracy dyplomowej i zdanie z pozytywnym wynikiem egzaminu dyplomowego.
Architektura
Architektura (łac. architectura, od architector – buduję) – ogół obiektów materialnych, tworzonych przez człowieka, trwale związanych z określonym punktem powierzchni Ziemi służących zaspokojeniu jego potrzeb osobistych jak i społecznych.
Architektura wnętrz
Architektura wnętrz – sztuka kształtowania wnętrz architektonicznych, obejmuje wystrój i wyposażenie ruchome z uwzględnieniem funkcji pomieszczenia.
Architektura
Architektura to inspirujący klimat i piękno. To pasja tworzenia dla ludzi w kontekście czasu i miejsca, natury i kultury.
Autor: Tomasz Konior, koniorstudio.pl
Architektura
Postrzegam świat jako coś otwartego, owianego tajemnicą, której żadna nauka nigdy nie odkryje. Architektura odgrywa podstawową rolę w rozumieniu wielu spraw, ponieważ dostarcza przestrzeni do oglądania nieba, ulicy, innych ludzi wchodzących przez drzwi.
Autor: Daniel Libeskind
Architektura
Architektura jest muzyką w przestrzeni, niejako muzyką zastygłą.
Autor: Friedrich Wilhelm Joseph von Schelling
Polityka Prywatności