Kraków, Polska

Psychologia wpływu i komunikacja perswazyjna w biznesie i przywództwie

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: społeczne
Podczas studiów słuchacze dowiedzą się między innymi: jak racjonalnie podejmować decyzje, jak uniknąć naturalnych dla człowieka błędów oceniania i podejmowania decyzji, jak uniknąć błędów przy szacowaniu i podejmowaniu ryzyka, jak budować stosunki w biznesie w zgodzie z zasadami psychologii, jak poprawnie argumentować, jak skutecznie negocjować, jak chronić się przed manipulacją, jak motywować ludzi do działania, jak zaprojektować szeroko rozumianą reklamę, aby dotarła do konsumentów. Studia są adresowane do osób zainteresowanych wdrażaniem programów zmian w organizacji, które mają na celu wzmacnianie zasobów i efektywności funkcjonowania organizacji i pracowników. Jest to program nie tylko dla specjalistów ds. marketingu i menadżerów, ale również dla osób pragnących rozszerzyć swoje kompetencje zawodowe o doradztwo biznesowe: psychologów, socjologów, pedagogów, prawników, specjalistów od zarządzania i ekonomistów.
Komunikacja
komunikacja interpersonalna – wymiana informacji między jej uczestnikami. Nośnikami danych mogą być słowa (komunikacja werbalna), gesty (komunikacja niewerbalna), teksty, obrazy, dźwięki czy też sygnały elektryczne albo fale radiowe. Zagadnienie te grupuje Kategoria:Komunikacja.
Psychologia
Psychologia (od stgr. ψυχή Psyche = dusza, i λόγος logos = słowo, myśl, rozumowanie) – nauka badająca mechanizmy i prawa rządzące psychiką oraz zachowaniami człowieka. Psychologia bada również wpływ zjawisk psychicznych na interakcje międzyludzkie oraz interakcję z otoczeniem. Psychologia jako nauka dotyczy ludzi, ale mówi się również o psychologii zwierząt (czyli zoopsychologii), chociaż zachowaniem się zwierząt zajmuje się także dziedzina biologii – etologia.
Psychologia
Prawdziwemu chrześcijaństwu nie jest po drodze z psychologią. Kiedy próbuje się je łączyć, kończy się to najczęściej rozwodnieniem chrześcijaństwa, nie zaś chrystianizacją psychologii. Jednak proces ten jest subtelny i rzadko zauważany.
Autor: William Kirk Kilpatrick: Psychologiczne uwiedzenie. Czy psychologia zastąpi religię? W Drodze, Poznań 2007, s. 20.
Psychologia
Psychologia we współczesnym społeczeństwie zajmuje najbardziej centralną pozycję, stając się głównym motorem przemian i przekształcania świadomości społecznej. Zastosowanie psychologii społecznej w wychowaniu przejawia się dziś np. jako modyfikacja postaw prowadząca do przebudowy światopoglądu w kierunku globalizmu, gdzie np. ustala się następujące kierunki: od nacjonalizmu do internacjonalizmu; od tradycjonalizmu do materializmu; od surowości do tolerancji (w wychowaniu dzieci); od systemu patriarchalnego do równości demokratycznej i inne związane także ze znaczeniem psychologii w „nowym” społeczeństwie.
Autor: Aleksander Posacki, Psychologia i New Age, Fenomen – Wydawnictwo Arka Noego, Gdańsk 2007, s. 28.
Psychologia
Kultura, która nie posługuje się terminem osoba, nie ma nic do powiedzenia na temat miłości. Podobnie zresztą i psychologia, jeżeli nie posługuje się terminem osoba, będzie sprowadzała miłość do potrzeb biologicznych, będzie milczała w kwestii akceptacji patologii seksualnej, mając na uwadze poprawność polityczną.
Autor: Antoni Jozafat Nowak, Psychologia XX-XY, Rzeszów 2011, s. 87.

Aktualizacje proszę przesyłać na 

Polityka Prywatności