Studia podyplomowe

województwo
miasto
grupa kierunków
język
typ uczelni  
status uczelni  
Łódź, Polska

Internet rzeczy

Język wykładowy: polski
Internet
Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie „między-sieć”) – ogólnoświatowy system połączeń między komputerami, określany również jako sieć sieci. W znaczeniu informatycznym Internet to przestrzeń adresów IP przydzielonych hostom i serwerom połączonym za pomocą urządzeń sieciowych, takich jak karty sieciowe, modemy i koncentratory, komunikujących się za pomocą protokołu internetowego z wykorzystaniem infrastruktury telekomunikacyjnej.
Internet
Gdy pojechałam na wakacje do Stanów, prowadziłam bloga dla znajomych i rodziny. Chciałam dzielić się z bliskim naszymi przygodami. W tym roku pewnie na wyjeździe będę to kontynuowała. Ale inna forma aktywności w Internecie odbierałaby mi poczucie niezależności, bo nie mamy wpływu na to, co się tam dzieje. Internet rządzi się swoimi prawami.
Autor: Joanna Gleń
Internet
Wszystkie spory o urządzanie sieci nie biegną dzisiaj między obrońcami wolności a zwolennikami restrykcyjnej ochrony praw, jak to się naiwnie wydaje premierowi. Biegną między korporacjami, które w model biznesowy mają wpisane płacenie artystom (oczywiście za mało, ale to inny temat) – i korporacjami zarabiającymi na piractwie.
Wolność tu nie ma nic do rzeczy. To wszystko czysty biznes.
Autor: Wojciech Orliński, Złudzenia Tuska, czyli Polska na rozdrożu, „Duży Format”, 14 marca 2013.
Internet
Internet jest wykładnikiem prawdy, a przecież prawdy, prawda, nie da się oszukać, Internet jest prawdą.
Autor: Juliusz Erazm Bolek
Polityka Prywatności