Studia podyplomowe

województwo
miasto
grupa kierunków
język
typ uczelni  
status uczelni  
Toruń, Polska

Edukacja Montessorii w placówkach oświatowych ogólnodostępnych, integracyjnych i specjalnych

Język: polski
Grupa kierunków: pedagogiczne

Kandydaci:

  • słuchaczami mogą być osoby, które ukończyły studia I lub II stopnia: nauczyciele, rodzice, terapeuci, zwolennicy edukacji domowej oraz pedagogiki alternatywnej.

Słuchacze:

  • obok teoretycznych i metodycznych podstaw zdobędą umiejętności praktyczne w zakresie pracy z materiałami montessoriańskmi, aranżacji przestrzeni edukacyjnej oraz organizacji procesu wychowawczo-dydaktycznego w zróżnicowanej wiekowo grupie przedszkolnej i klasie szkolnej.

Zakres programowy studiów obejmuje 7 modułów oraz wyjazd terenowy do placówek pracujących w systemie Marii Montessori:

  • Podstawy pedagogiki Marii Montessori.
  • Praktyczne ćwiczenia dnia codziennego.
  • Sensoryka.
  • Język.
  • Matematyka.
  • Kształcenie artystyczne.
  • Edukacja kosmiczna.
Edukacja
Edukacja (łac. educatio, 'wychowanie, wykształcenie') – ogół procesów i oddziaływań, których celem jest zmienianie ludzi, przede wszystkim dzieci i młodzieży - stosownie do panujących w danym społeczeństwie ideałów i celów wychowawczych.
Edukacja
W naszych społeczeństwach, gdzie jak słyszymy, gospodarkę napędza wiedza i karmi informacja, a sukces zależy od edukacji, wiedza przestaje być rękojmią powodzenia, a wykształcenie nie dostarcza gwarantującej sukces wiedzy.
Autor: Zygmunt Bauman
Edukacja
Chcę zlikwidować służbę zdrowia, Ministerstwo Edukacji. Także obowiązkową służbę wojskową, bo ludzie idą do wojska, kiedy chcą. Ludzi, którzy nie chcą być piekarzami, nie bierze się do piekarni.
Autor: Janusz Korwin-Mikke
Edukacja
Przedmiotem potępienia nowych swobód przez papieży jest wolność edukacji. Bądźcie więc zgorszone, dusze niedoświadczone, liberalne umysły, które nie znacie same siebie, mózgi wyprane przez dwa wieki kultury liberalnej! Tak, przyznacie, że nie możecie tego zrozumieć: papieże potępiają wolność w edukacji! Co za zdziwienie! Co za skandal! Papież – i to jaki papież! Leon XIII, zwany przez niektórych liberalnym, potępia najświętszą wolność nauczania!
Autor: Marcel Lefebvre, Oni Jego zdetronizowali, wyd. Te Deum, Warszawa 2002, s. 91.
Polityka Prywatności