Studia podyplomowe

województwo
miasto
grupa kierunków
język
typ uczelni  
status uczelni  
Toruń, Polska

Język angielski w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: językowe

Cel
Celem studiów na kierunku „Język angielski w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej” jest umożliwienie nauczycielom spełnienia drugiego warunku. Po odbyciu studiów, nauczyciele, którzy posiadają certyfikat językowy na poziomie B2, zgodny z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, otrzymają pełne prawo do nauczania języka angielskiego w przedszkolu i edukacji wczesnoszkolnej. Nauczyciele, którzy nie posiadają certyfikatu językowego lub ich poziom językowy jest zbyt niski, będą mogliy uzupełnić swoje kompetencje językowe i zdobyć stosowny dokument.

Uczestnicy
Uczestnikiem studiów na kierunku „Język angielski w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej” może być:

  • nauczyciel wychowania przedszkolnego lub edukacji wczesnoszkolnej, który:
    - posiada certyfikat języka angielskiego na poziomie B2, zgodny z załącznikiem do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12.03 2009, lub
    - posiada kompetencje językowe języka angielskiego na poziomie B2 i w trakcie studiów zdobędzie stosowny certyfikat, lub
    - posiada kompetencje językowe na poziomie B1 i w trakcie studiów osiągnie poziom B2 i zdobędzie stosowny certyfikat.
język angielski
Język angielski, angielszczyzna (ang. English language /'ɪŋglɪʃ 'læŋgwɪʤ/, English) – język z grupy zachodniej rodziny języków germańskich powszechnie używany w Wielkiej Brytanii, jej terytoriach zależnych oraz w wielu byłych koloniach i dominiach, m.in. Stanach Zjednoczonych, Irlandii, Kanadzie, RPA, Australii i Nowej Zelandii.
język angielski
Wszędzie angielski jest językiem filmu. Ja pochodzę z Maroko, a moi rodzice byli Hiszpanami. Bardzo się cieszę, że znam wiele kultur. Kiedy umrę, będę bardzo szczęśliwy, że udało mi się tyle poznać i mówić tyloma językami. Oczywiście język angielski pozwala filmowi podróżować. We Francji mamy bardzo silną tradycję filmową i telewizyjną. Francuzi potrzebują filmów i wiesz, najciekawsze jest to, że inwestowanie w filmy jest bardziej opłacalne niż inwestowanie w budynki, więc wciąż robią filmy.
Autor: Jean Reno
język angielski
– To teraz światowy język. Ja go lubię słuchać; taki elegancki.
Panna Felicja nie znajdowała, aby te dźwięki szczekliwe mogły mieć pretensje do elegancji…
Autor: Maria Rodziewiczówna
język angielski
Zmobilizował język angielski i wysłał go na bitwę.
Autor: Edward R. Murrow
Polityka Prywatności