Toruń, Polska

Trener rozwoju osobistego z psychodietetyką

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: ekonomiczne, administracyjne
Przekazanie słuchaczom skutecznych narzędzi coachingowych użytecznych w pracy dietetyka. Uczestnicy zdobędą konkretne umiejętności i kompetencje wymagane w zmianie zachowań jednostki oraz grupy w celu leczenia chorób dieto zależnych oraz zmianie stylu życia. Słuchacze studiów podyplomowych zyskają świadomość własnych umiejętności, będą mogli dokonać autodiagnozy własnych możliwości oraz obszarów wymagających rozwoju, mających kluczowe znaczenie dla budowania ich wiarygodności w oczach osób, którym będą towarzyszyć w drodze do samorozwoju i zmiany na lepsze. Poza wiedzą medyczną i fizjologiczną, słuchacze pogłębią swoją wiedzę na temat skutków spożywania określonych produktów żywnościowych dla funkcjonowania człowieka - samopoczucia, funkcji kognitywnych (np.: pamięci operacyjnej, koncentracji uwagi, plastyczności umysłowej), rozwoju depresji oraz chorób neurodegeneracyjnych. Słuchacze Ponadto uczestnicy poznają podstawowe zasady i metody treningowe oraz zdobędą umiejętności pozwalające na budowanie świadomości i przekonania Klienta o konieczności podejmowania codziennej aktywności fizycznej.
Trener
Trener – osoba zajmująca się przygotowaniem fizycznym i psychicznym swoich podopiecznych (najczęściej grupy) w wielu dziedzinach życia, m.in. sportu. Najczęściej wyspecjalizowany jest w jednej, konkretnej dyscyplinie (np. piłka nożna, koszykówka czy gimnastyka). Jego zadaniem jest umotywowywanie i wyszkolenie osób, z którymi pracuje.
Trener
Dobry trener przeżywa wydarzenia na korcie. A jeśli nie przeżywa, to znaczy, że mu nie zależy. Najważniejszą sprawą jest bowiem umiejętność radzenia sobie z napięciem, gdy to dochodzi do zenitu. Są różne szkoły, można też wychodzić z widowni...
Autor: Tomasz Wiktorowski,
Trener
Nie nadaję się na trenera. Brakuje mi cierpliwości. I choć sam wiem, jak ciężko jest nieraz wyeliminować prosty błąd, nie potrafię być wyrozumiały w stosunku do innych, od razu krew mnie zalewa. A dobry trener musi zachować spokój.
Autor: Szymon Kołecki, rp.pl, Solidarność zawsze ma sens, 9 kwietnia 2008
Trener
Trener jest najbardziej potrzebny wtedy, kiedy zawodnik dopiero uczy się podstaw tenisa. Na najwyższym poziomie jego rola jest już znacznie mniejsza. A już w czasie meczu praktycznie żadna. Może sobie krzyczeć, podpowiadać, a i tak zawodnik jest na korcie sam ze swoimi problemami.
Autorka: Agnieszka Radwańska, naszstyl.pl Rozmowa z Agnieszką Radwańską
Polityka Prywatności