Studia podyplomowe

województwo
miasto
grupa kierunków
język
typ uczelni  
status uczelni  
Wrocław, Polska

Business Intelligence i Information Management

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: ekonomiczne, administracyjne

Cel
Celem studiów jest przygotowanie przyszłych specjalistów do pracy z systemami Business Intelligence. W nawiązaniu do zapotrzebowania rynku pracy skupimy się na odniesieniu Business Intelligence do sporządzania analiz biznesowych we wszystkich obszarach przedsiębiorstwa, tj. finansów, sprzedaży, zakupów, zarządzania relacjami z klientami (CRM) itd. Studia na tym kierunku pozwolą zdobyć praktyczne i poszukiwanych na obecnym rynku pracy umiejętności.

Korzyści
Podstawową korzyścią studiów jest zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności pozwalających na prawidłowe przeprowadzenie procesu analizy danych.

Słuchacze nauczą się m.in.:

  • sporządzania analiz
  • sporządzania raportów
  • wizualizacji dla wewnętrznych i zewnętrznych klientów

Absolwenci otrzymują nieodpłatnie certyfikat ukończenia szkolenia SAP Business Intelligence, wydane przez WSB we Wrocławiu.

Praktyczny charakter studiów
Cechą wyróżniającą studia jest ich praktyczny charakter. Oprócz niezbędnej wiedzy teoretycznej, słuchacze będą mieli możliwość zapoznania się z praktycznymi metodami rozwiązań Business Intelligence i popularnymi narzędziami do eksploracji Big Data na przykładzie systemu klasy ERP: SAP R3 oraz SAP HANA w tym: SAP NetWeaver Business Warehouse, SAP BusinessObjects Design Studio, SAP BusinessObjects Web Intelligence, SAP BusinessObjects Lumira, QlikSense itd. Studia będą prowadzone przez praktyków, konsultantów którzy mają na swoim koncie praktyczną implementację omawianych zagadnień. Główny nacisk w procesie dydaktycznym położony został na wykorzystanie najpopularniejszych narzędzi Business Intelligence i caseów biznesowych, będących odzwierciedleniem rzeczywistych sytuacji biznesowych.

Każdy ze słuchaczy otrzyma swoje indywidualne konto do systemu SAP R3 z dostępem do modułu BI z możliwością logowania 24h na dobę, aby mógł szkolić się/uczyć także w domu.

Uczestnicy
Studia adresowane są do osób zajmujących się realizacją procesów biznesowych w przedsiębiorstwie z wykorzystaniem zintegrowanych systemów informatycznych. Studia te w szczególności powinny zainteresować osoby, które wykorzystują lub będą wykorzystywać w swojej pracy system Business Intelligence, szczególnie SAP. Zapraszamy również osoby, które są świeże na rynku pracy i szukają nowych obszarów rozwojowych, a także analityków, konsultantów i kierowników wyższego szczebla, którzy pragną podwyższać swoje kompetencje w nowych technologiach.

Business
"Business" – piąty singel promujący album The Eminem Show amerykańskiego rapera Eminema.
Business Intelligence
Business Intelligence (BI), (również analityka biznesowa) – proces przekształcania danych w informacje, a informacji w wiedzę, która może być wykorzystana do zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstwa. W rozumieniu czysto biznesowym BI można także definiować jako kombinację architektury systemu, aplikacji oraz baz danych, które razem umożliwiają prowadzone w czasie rzeczywistym analizy i przekształcenia, dostarczające potrzebną informację i wiedzę biznesowi.
Management
Management – film, amerykańska komedia romantyczna z 2008 roku;

Kontakt:

ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław
tel. 71 359 46 46
bezpłatna infolinia:
800 702 922
e-mail: rekrutacja@wsb.wroclaw.pl

Biura Rekrutacji:
ul. Fabryczna 29-31
bud. A, p.101,
Godziny otwarcia w czasie rekrutacji:
pon.- wto. 9:00-16:30
śro. 8:00-18:00
czw.-pt. 9:00-16:30
sob. 9:00-14:00
tel. 71 376 23 95;
71 758 22 30
e-mail: magister@wsb.wroclaw.pl
bezpłatna infolinia:
800 702 922
Polityka Prywatności