Studia podyplomowe

województwo
miasto
grupa kierunków
język
typ uczelni  
status uczelni  
Wrocław, Polska

Edukacja Montessori w przedszkolu – studia nadające kwalifikacje

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: pedagogiczne
Zapraszamy na szczególne program, nadający kwalifikacje pedagogiczne w myśl Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 r. Proponujemy 3 semestry pracy skoncentrowanej na przemianie osoby dorosłej, postrzeganej, jako przewodnik dziecka w drodze do samodzielności i niezależności. Celem studiów jest przygotowanie nauczycieli przedszkoli, którzy zamierzają pracować w grupach Montessori. Podczas zajęć będziemy poruszać aspekty filozoficzne i teoretyczne pedagogiki Marii Montessori, praktykę pracy w grupie montessoriańskiej oraz zagadnienia związane z psychologią rozwojową dziecka i pedagogiką ogólną. Zajmiemy się też dzieckiem ze specjalnymi potrzebami. Uczestnicy poznają wszystkie materiały rozwojowe Montessori przeznaczone dla wieku 3-6 lat, zasady tworzenia specjalnie przygotowanego otoczenia oraz specyfikę prowadzenia grupy.
Edukacja
Edukacja (łac. educatio, 'wychowanie, wykształcenie') – ogół procesów i oddziaływań, których celem jest zmienianie ludzi, przede wszystkim dzieci i młodzieży - stosownie do panujących w danym społeczeństwie ideałów i celów wychowawczych.
Edukacja
Sądzę, że celem edukacji nie jest wbicie młodym ludziom do głowy konkretnej opinii na jakiś temat, ale danie im wiedzy, która pozwoli samodzielnie wyrobić sobie zdanie.
Autor: Tomasz Rożek
Edukacja
Edukacja jest droższa od złota.
Opis: przysłowie arabskie
Edukacja
Jest taki stary dowcip. Pytają Marksa, Engelsa i Lenina, kogo wolą: żonę czy kochankę. Marks odpowiada: „Żonę”. Engels: „Kochankę”. A Lenin mówi: „Obie”. I wszyscy się dziwią: „Jak to, Lenin, przecież z ciebie jest taki asceta. Po co ci żona i kochanka?”. A on wyjaśnia: „Jak to po co? Kochance będę mówił, że jestem u żony, a żonie, że u kochanki”. „No, ale co będziesz robił w tym czasie?”. Lenin na to: „Jak to co? Uczył się”. Kiedy byłem w szkole, na wszystkich ścianach wisiało przesłanie Lenina do młodych ludzi: „Uczitsia, uczitsia, uczitsia”. Dziś znowu jest aktualne.
Autor: Slavoj Žižek

Kontakt:

ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław
tel. 71 359 46 46
bezpłatna infolinia:
800 702 922
e-mail: rekrutacja@wsb.wroclaw.pl

Biura Rekrutacji:
ul. Fabryczna 29-31
bud. A, p.101,
Godziny otwarcia w czasie rekrutacji:
pon.- wto. 9:00-16:30
śro. 8:00-18:00
czw.-pt. 9:00-16:30
sob. 9:00-14:00
tel. 71 376 23 95;
71 758 22 30
e-mail: magister@wsb.wroclaw.pl
bezpłatna infolinia:
800 702 922
Polityka Prywatności