Studia podyplomowe

województwo
miasto
grupa kierunków
język
typ uczelni  
status uczelni  
Wrocław, Polska

Inżynieria oprogramowania dla SAP ERP i programowanie w języku ABAP

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: informatyczne

Cel
Celem tego kierunku jest wyszkolenie specjalistów, którzy będą budować oprogramowanie dla systemów SAP ERP w języku ABAP. Kurs jest zorientowany na umiejętności praktyczne, w czasie każdych zajęć przynajmniej połowa czasu będzie poświęcona rozwijaniu umiejętności programistycznych.

Korzyści
Zgodnie z badaniami prowadzonymi na świecie 30% dużych przedsiębiorstw i korporacji  światowych używa systemu SAP jako narzędzia zarządzającego. W Polsce odsetek jest jeszcze wyższy i sięga ok. 40%.  Jest to atut, który wykorzystany - może dać absolwentom kierunku bardzo dużą przewagę na rynku pracy.  Warto więc dodać wiedzę o budowanie oprogramowania dla SAP ERP do swojego portfolio.  Wykładowcy tego kierunku to praktycy z dużym doświadczeniem zawodowym - będą kładli nacisk nie tylko na pisanie kodu, ale także na stosowanie najlepszych praktyk w języku ABAP.
Absolwenci otrzymują nieodpłatnie certyfikat ukończenia szkolenia ABAP – SAP ERP wydany przez WSB we Wrocławiu na podstawie licencji SAP. 

Praktyczny charakter studiów
Duży nacisk w czasie tego kursu będzie na pisanie kodu i wspólne omawianie komponentów systemu. Ponadto, uczestnicy będą wykonywać projekt, gdzie będzie można wykorzystać  nabyte umiejętności w celu rozwiązania uzgodnionego z prowadzącym problemu. Każdy ze słuchaczy otrzyma swoje indywidualne konto do systemu SAP z możliwością logowania 24h na dobę, aby mógł szkolić się/uczyć także w domu. Logowanie będzie możliwe poprzez zainstalowanie programu SAPlogon lub przez przeglądarkę internetową.

Uczestnicy
Studia adresowane są do osób chcących poznać język programowania ABAP oraz stosowane w nim praktyki. Studia dostarczą mocnych podstaw dla przyszłych programistów (jako początek drogi dla inżynierów) oraz praktyczne umiejętności zarówno dla osób zaczynających przygodę z systemem SAP oraz tych którzy korzystają już z systemu SAP ERP, a chciałyby nabyć wiedzę jak ten system modyfikować czy pisać dla niego rozszerzenia.

Inżynieria
Inżynieria – działalność polegająca na projektowaniu, konstrukcji, modyfikacji i utrzymaniu efektywnych kosztowo rozwiązań dla praktycznych problemów, z wykorzystaniem wiedzy naukowej oraz technicznej. Działalność ta wymaga rozwiązywania problemów różnej natury oraz skali. Bardziej ogólnie, inżynieria zajmuje się też rozwojem techniki i technologii.
Inżynieria oprogramowania
Inżynieria oprogramowania – dziedzina inżynierii systemów zajmująca się wszelkimi aspektami produkcji oprogramowania: od analizy i określenia wymagań, przez projektowanie i wdrożenie, aż do ewolucji gotowego oprogramowania. Podczas gdy informatyka zajmuje się teoretycznymi aspektami produkcji oprogramowania, inżynieria oprogramowania koncentruje się na stronie praktycznej. Termin "inżynieria oprogramowania" po raz pierwszy został użyty w przełomie lat 1950/60 (ale oficjalnie za narodziny tej dyscypliny podaje się lata 1968 i 1969, w których miały miejsce dwie konferencje sponsorowane przez NATO, odpowiednio w Garmisch i Rzymie).

Kontakt:

ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław
tel. 71 359 46 46
bezpłatna infolinia:
800 702 922
e-mail: rekrutacja@wsb.wroclaw.pl

Biura Rekrutacji:
ul. Fabryczna 29-31
bud. A, p.101,
Godziny otwarcia w czasie rekrutacji:
pon.- wto. 9:00-16:30
śro. 8:00-18:00
czw.-pt. 9:00-16:30
sob. 9:00-14:00
tel. 71 376 23 95;
71 758 22 30
e-mail: magister@wsb.wroclaw.pl
bezpłatna infolinia:
800 702 922
Polityka Prywatności