Studia podyplomowe

województwo
miasto
grupa kierunków
język
typ uczelni  
status uczelni  
Wrocław, Polska

Six Sigma, optymalizacja procesów

Język wykładowy: polski

Cel

Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do pełnienia roli analityka procesów biznesowych, osoby odpowiedzialnej za ich optymalizację czy kontrolę jakości, tzw. Green Belta. Studia jednak dostarczają dużo szerszej wiedzy niż wymagana na poziomie Green Belt - aż 4 dni samych analiz statystycznych włącznie z wnioskowaniem, 3 dni wprowadzenia do lean managament i zarządzania procesami, 3 dni miękkich aspektów funkcjonowania w projektach optymalizacyjnych wykracza poza typowy program Green Belta. Studia nie tylko zapewniają transfer wiedzy, ale i umiejętności jej wykorzystania w praktyce, dzięki włączeniu do programu wielu gier symulacyjnych i warsztatów.

Korzyści
Program został tak skonstruowany, aby dać uczestnikowi wiele praktycznych umiejętności, takich jak m.in. metodyka optymalizacji procesów i zarządzania jakością według filozofii Six Sigma, stosowanie wiedzy o funkcjonowaniu zespołu projektowego w symulowanych sytuacjach oraz kwalifikacje analityka procesów biznesowych.

Słuchacze kierunku uzyskają nieodpłatny dostęp do Portalu Wiedzy Octigo, który zawiera m.in. próbne testy, w tym ponad 500 pytań z obszaru PMP, PgMP, Scrum, Six Sigma Green Belt, kilkaset artykułów oraz lekcji na temat zarządzania projektami. Celem portalu jest przedłużenie kontaktu z wiedzą również po zakończeniu studiów oraz ułatwienie przygotowywania się do egzaminów końcowych i certyfikacji. Więcej informacji na stronie.

Studia umożliwiają słuchaczom:

 • nieodpłatne uzyskanie dodatkowego certyfikatu na poziomie Lean Six Sigma Green Belt wydawanego przez Octigo,
 • udział w grach symulacyjnych:
  - Whisky – symulacja procesów,
  - Massawa – PMI Award 2007, najlepszy warsztat interaktywny - ISAGA 2014, komunikacja i współpraca w projekcie,
  - Podróż dookoła świata – zarządzanie integralnością projektu,
  - Warsztat z katapultą – projektowanie eksperymentów.
 • praktyczną naukę z wykorzystaniem programu do analiz statystycznych.

Praktyczny charakter studiów
Program studiów zgodny jest z programem Lean Six Sigma Green Belt, zawiera ponadto wiele godzin dodatkowych gier symulacyjnych i bloków wykładowych dotyczących wdrażania programu optymalizacji procesów oraz funkcjonowania w firmie jako członek zespołu projektowego. Występują w nim wykłady, warsztaty oraz gry symulacyjne, w tym nagrodzone prestiżową nagrodą PMI Award, które umożliwiają praktyczne poznanie funkcjonowania zespołu projektowego. Studia zostały przygotowane przez wieloletnich praktyków biznesu z firmy Octigo, posiadających wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, zarządzaniu projektami i programami, w tym optymalizacyjnymi.

haslo.png

  play.pngapps.png

Uczestnicy
Studia skierowane są przede wszystkim do analityków procesów, członków zespołów projektowych oraz uczestników programów doskonalenia jakości oraz osób, które znają podstawy statystyki i pragną zdobyć nowe kompetencje w interesującym obszarze biznesowym.

Partner kierunku:

logo_octigo_0.jpg

Kontakt:

ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław
tel. 71 359 46 46
bezpłatna infolinia:
800 702 922
e-mail: rekrutacja@wsb.wroclaw.pl

Biura Rekrutacji:
ul. Fabryczna 29-31
bud. A, p.101,
Godziny otwarcia w czasie rekrutacji:
pon.- wto. 9:00-16:30
śro. 8:00-18:00
czw.-pt. 9:00-16:30
sob. 9:00-14:00
tel. 71 376 23 95;
71 758 22 30
e-mail: magister@wsb.wroclaw.pl
bezpłatna infolinia:
800 702 922
Polityka Prywatności