Studia podyplomowe

województwo
miasto
grupa kierunków
język
typ uczelni  
status uczelni  
Warszawa, Polska

Creative Coding

Język wykładowy: polski

Adresaci

Absolwenci kierunków artystycznych i projektowych, którzy chcą rozszerzyć swój warsztat o umiejętność posługiwania się nowym rodzaj tworzywa jakim jest kod i elektronika cyfrowa.

Studenci mający podstawy w obszarze sztuki lub designu dla których komputer jest oswojonym narzędziem i chcą pójść dalej. Posiadający portfolio prac projektanta / artysty / architekta.
Artyści chcący wejść w obszar nowych mediów lub projektanci chcący tworzyć przedmioty interaktywne, "ożywione". Ale także pracownicy agencji interaktywnych chcących rozwijać nowe narzędzia produkcji (wyjść poza ekran).

Cel

Celem studiów jest wprowadzenie do warsztatu projektantów lub artystów nowego rodzaju tworzywa jakim jest kod. Kod jest rdzeniem działalności pozwalającej na tworzenie interaktywnego przekazu, instalacji, interaktywnych obiektów i przedmiotów.

Drugim elementem warsztatu, jest osadzenie kodu w kontekście fizycznym. Połączenie "bitów i atomów", dzięki tworzeniu układów elektronicznych. Duży nacisk położymy na nadawanie interakcji formy namacalnej/fizycznej, czyli "ucieleśnianie" informacji albo "ożywianie" przedmiotów, reagowanie na widza i zmianę kontekstu, czy konstruowanie wyrafinowanych form interakcji i zachowań.

Najwięcej można się nauczyć realizując własny projekt. Wiemy to z własnego doświadczenia i takie doświadczenie chcielibyśmy zapewnić naszym studentom. Dlatego najważniejszym celem studiowania, będzie stworzenie przez studenta, korzystając z naszej wiedzy i doświadczenia, własnego kompletnego dzieła / projektu, które może stać się początkiem przygody z creative coding w dalszej karierze.

Dostarczymy również inspiracje z obszaru nauki (psychologia, antropologia, kulturoznawstwo, socjologia), które pomogą wybrać lub uporządkować temat projektu oraz opowiedzieć o nim światu. Powiemy jak udokumentować projekt m.in. po to by wypromować go w sieci. Na koniec studiów zrealizujemy wystawę i pomożemy promować projekty.

Polityka Prywatności