Warszawa, Polska

Prawo ochrony środowiska

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: prawnicze
W związku z rosnącą świadomością ekologiczną społeczeństwa rośnie zapotrzebowanie na wyspecjalizowaną wiedzę z zakresu ochrony środowiska zarówno w kraju jak i w Unii Europejskiej.

Większość procesów inwestycyjnych oraz produkcyjnych musi liczyć się z coraz surowszymi wymaganiami związanymi z ochroną środowiska, co z kolei generuje zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Wiedza ta staje się niezbędnym elementem wykształcenia kadry menedżerskiej. Bez znajomości wymagań ochrony środowiska jak i panujących w nim trendów nie można podejmować racjonalnych decyzji biznesowych, a niejednokrotnie i politycznych.

Celem programu jest przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu prawa ochrony środowiska, z uwzględnieniem źródeł prawa ochrony środowiska w Polsce i w Unii Europejskiej, które zaprocentują w rozwoju kariery zawodowej uczestników programu.
Prawo
Prawo, a ściślej prawo w ujęciu przedmiotowym – system norm prawnych, czyli ogólnych, abstrakcyjnych i jednoznacznych dyrektyw postępowania, które powstały w związku z istnieniem i funkcjonowaniem państwa lub innego uporządkowanego organizmu społecznego, ustanowionych lub uznanych przez właściwe organy władzy odpowiednio publicznej lub społecznej i przez te organy stosowanych, w tym z użyciem przymusu.
Prawo
Prawo zazwyczaj mija się ze sprawiedliwością.
Autor: zespół Włochaty
Prawo
Ludzie skłonni są myśleć, że to, co jest legalne, musi być dobre.
Autor: Mariusz Dzierżawski, Wygrana wojna o życie, rp.pl, 25 września 2013
Prawo
Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Autor: Frédéric Bastiat

Kontakt:

ul. Świeradowska 43
02-662 Warszawa
tel. (22) 54 35 555 / 501 513 037 680

Dlaczego Łazarski

Zniżki i stypendia



Polityka Prywatności