województwo
miasto
grupa kierunków
język
typ uczelni  
status uczelni  
Warszawa, Polska

Rekrutacja i selekcja

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: ekonomiczne, administracyjne
CEL STUDIÓW

Celem studiów jest wykształcenie profesjonalnych konsultantów ds. rekrutacji stałych, którzy z powodzeniem będą realizować projekty rekrutacyjne głównie w agencjach zatrudnienia.

Dodatkowo chcemy kompleksowo przygotowywać naszych słuchaczy do samodzielnej realizacji nawet najbardziej skomplikowanych projektów rekrutacyjnych oraz pomóc wykształcić umiejętności sprzedażowe pozwalające na budowanie stałych relacji z klientem. Zapotrzebowanie na dobrych konsultantów nieustannie rośnie. W dobie ogromnego niedopasowanie kwalifikacji do potrzeb rynku pracy, poszukiwanie odpowiednich pracowników staje się coraz trudniejsze, tym samym rola konsultantów nabiera na znaczeniu. Od ich profesjonalizmu i skuteczności zależy realizacja polityki zatrudnieniowej w wielu polskich przedsiębiorstwach.

KORZYŚCI DLA UCZESTNIKÓW

Nasi absolwenci staną się profesjonalistami w zakresie realizacji procesów rekrutacyjnych. Ich wiedza i umiejętności będą w pełni dostosowana do potrzeb rynku pracy. Zdobędą kompleksową wiedzę na temat narzędzi i metod rekrutacji i selekcji, w tym głównie w zakresie:

- prowadzenia wywiadu kompetencyjnego,   
- poszukiwań bezpośrednich oraz assessment center.

Jednocześnie zdobędą i rozwiną umiejętności sprzedażowe, negocjacyjne i komunikacyjne, niezbędne do realizacji założeń budżetowych oraz do budowania trwałych relacji z Klientem. Istotnym aspektem pracy Rekrutera są zasady etyczne i przestrzeganie prawa, dlatego studia zawierają rozbudowany blok skupiony na tym obszarze. Słuchacze zapoznają się również z pozostałymi usługami oferowanymi przez agencje (głównie w zakresie pracy tymczasowej, rekrutacji masowych oraz realizacji projektów outplacementowych) co zapewni absolwentom elastyczność w podejściu do Klienta. Studia dają uczestnikom niepowtarzalna okazję zdobycia nowych umiejętności od najlepszych ekspertów na rynku, w dużej części praktyków na co dzień przygotowujących Konsultantów do pracy. Dają również okazję poznania jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się branży usług dla biznesu w Polsce.

ADRESACI STUDIÓW

Studia skierowane są w głównej mierze do

- absolwentów studiów wyższych (głównie w zakresie psychologii, socjologii, czy zarządzania – w szczególności ZZL
- osób rozpoczynający karierę w agencjach zatrudnienia, specjalistów ds. rekrutacji zatrudnionych w wewnętrznych działach HR
- pośredników pracy i doradców zawodowych zatrudnionych w urzędach pracy.
Polityka Prywatności