Studia podyplomowe

województwo
miasto
grupa kierunków
język
typ uczelni  
status uczelni  
Poznań, Polska

Public Relations

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: dziennikarstwo i informacja
Cele i zadania studiów PR:

realizacja kompleksowo zaplanowanych bloków tematycznych (m.in. media relations, internal relations, personal public relations)
przygotowanie specjalisty zdolnego samodzielnie diagnozować sytuację oraz budować i realizować perspektywiczne plany public relations w przedsiębiorstwach i instytucjach
koncentracja na praktycznym wymiarze public relations

Program obejmuje także , aspekty komunikacji społecznej, zajęcia z marketingu politycznego, sponsoringu i lobbingu. (szczegółowy program przedstawiono poniżej) Naszymi wykładowcami są pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, specjaliści-praktycy z największych polskich firm i agencji public relations, dziennikarze czołowych polskich mediów i przedstawiciele Europarlamentu.

Studia PR przeznaczone są dla praktyków - menedżerów, rzeczników prasowych oraz przyszłych pracowników agencji i komórek public relations

Studia PR adresowane są do absolwentów wszystkich uczelni, w tym przede wszystkim po studiach filologicznych

public relations
Public relations (PR) (z ang. relacje publiczne, kontakty z otoczeniem), imagistyka społeczna – kształtowanie stosunków publicznie działającego podmiotu z jego otoczeniem. Celem działań public relations jest dbałość o dobry wizerunek, akceptację i życzliwość wobec działań danej osoby lub organizacji.
public relations
Może się zdarzyć, że trzeba, wcisnąć kit klientowi, bywa, że trzeba wcisnąć kit pracownikowi, ale niech wam czasem nie przyjdzie do głowy, że to znaczy, że można wciskać kit samemu sobie. Jeśli wierzycie swojemu działowi public relations, grozi wam klapa.
Autor: J. Jennings, L. Haughton, Szybkość jako atut w biznesie
public relations
Obecnie nawet wojny są inscenizowane przez fachowców od PR. I to nie tylko w filmach typu Fakty i akty, gdzie Dustin Hoffman jako starzejący się hollywoodzki reżyser zainscenizował toczącą się w Europie Wschodniej wojnę, by odwrócić uwagę od autentycznego skandalu z udziałem prezydenta.
Autor: Nills Klawitter, Psy propagandy zawsze do usług, „Forum”, 7 sierpnia 2006.
public relations
We współczesnym świecie sprawni, profesjonalni specjaliści public relations mogą wykreować właściwie wszystko: towar, firmę, osobę, profesję, kraj czy zachowanie społeczne.
Autor: Małgorzata Wejtko, specjalistka od public relations
Polityka Prywatności