Studia podyplomowe

województwo
miasto
grupa kierunków
język
typ uczelni  
status uczelni  
Warszawa, Polska

Informatyka i technologie informacyjne

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: informatyczne
Ofertę naszych studiów kierujemy do osób, które chcą zdobyć lub rozszerzyć wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu (1) podstaw technologii informacyjnych, (2) użytkowania komputerów i systemów operacyjnych, (3) oprogramowania użytkowego, (4) programowania komputerów, (5) technologii komunikacyjnych i sieci komputerowych, (6) projektowania stron i portali internetowych, (7) metodyki prowadzenia szkoleń i nauczania z wykorzystaniem e-learningu.
Informatyka
Informatyka – dyscyplina nauki zaliczana do nauk ścisłych oraz techniki zajmująca się przetwarzaniem informacji, w tym również technologiami przetwarzania informacji oraz technologiami wytwarzania systemów przetwarzających informacje. Początkowo stanowiła część matematyki, później rozwinęła się do odrębnej dyscypliny – pozostaje jednak nadal w ścisłej relacji z matematyką, która dostarcza informatyce podstaw teoretycznych.
Informatyka
Cywilizacja, którą zbudujemy, zbliżając się do XXI wieku, nie będzie cywilizacją materialną, symbolizowaną przez ogromne konstrukcje, ale będzie cywilizacją informacyjną (…) opartą na niewidocznych dla oka systemach, mocy ukrytej w miniaturowych elementach i potędze ludzkiego rozumu.
Autor: Masuda Yoneji, Computopia
Informatyka
Informatyka ma tyle samo wspólnego z komputerami, co astronomia ma z teleskopami.
Autor: Edsger Dijkstra
Informatyka
Gdyby budowniczowie budowali swoje budynki, tak jak programiści piszą swoje programy, to pojawienie się pierwszego dzięcioła doprowadziło by do upadku cywilizacji.
Zobacz też: prawo Murphy'ego
Polityka Prywatności