Wrocław, Polska

Psychologia transportu z elementami psychodiagnostyki

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: społeczne

Adresaci:

Adresaci proponowanych studiów to dyplomowani psycholodzy, którzy nie będąc samodzielnymi diagnostami już pracują w ośrodkach i pracowniach psychologicznych, posiadających stosowne uprawnienia. To również absolwenci studiów psychologicznych, chcący zdobyć wiedzę, praktyczne umiejętności a w konsekwencji uprawnienia zawodowe z zakresu diagnostyki psychologicznej kierowców, osób kierujących pojazdami oraz osób wykonujących zawody trudne i niebezpieczne ( Rozporządzenie Ministra PiPS z dn. 26.05.1996 r. ) a także do orzekania w zakresie przydatności psychofizycznej na wybranych stanowiskach pracy. To wreszcie psycholodzy, którzy pracując już w zawodzie chcieli by zdobyć dodatkowe kwalifikacje.

Cel:

Cel jaki założyliśmy konstruując program studiów ma charakter bardzo praktyczny. Opracowaliśmy program zgodny z najwyższymi standardami rzetelności i aktualności w tej dyscyplinie. Naszych słuchaczy chcemy wyposażyć w wiedzę i umiejętności, które umożliwią zgodnie z obowiązującymi standardami metodologicznymi oraz zasadami etyki zawodowej, prowadzenie działalności diagnostycznej.

Psychologia
Psychologia (od stgr. ψυχή Psyche = dusza, i λόγος logos = słowo, myśl, rozumowanie) – nauka badająca mechanizmy i prawa rządzące psychiką oraz zachowaniami człowieka. Psychologia bada również wpływ zjawisk psychicznych na interakcje międzyludzkie oraz interakcję z otoczeniem. Psychologia jako nauka dotyczy ludzi, ale mówi się również o psychologii zwierząt (czyli zoopsychologii), chociaż zachowaniem się zwierząt zajmuje się także dziedzina biologii – etologia.
Psychologia
Jeśli chce się odkrywać nowe światy, najlepiej ich szukać poza psychologią. Daje ona złudzenie głębi, lecz takie samo złudzenie wywołują umieszczone naprzeciw siebie lustra.
Autor: William Kirk Kilpatrick
Psychologia
Psychologia pozwala nam zrozumieć wiele rzeczy, ale nie może mówić ludziom, jak żyć. Psychologia jest przede wszystkim nauką i korzysta z metod naukowych – niczego nie wie na pewno i o niczym nie powinna przesądzać. Może jedynie podpowiedzieć, jakimi drogami najłatwiej dotrzeć do celu, ale nie powie nam, do jakich celów dążyć.
Autor: Tomasz Witkowski
Psychologia
Prawdziwemu chrześcijaństwu nie jest po drodze z psychologią. Kiedy próbuje się je łączyć, kończy się to najczęściej rozwodnieniem chrześcijaństwa, nie zaś chrystianizacją psychologii. Jednak proces ten jest subtelny i rzadko zauważany.
Autor: William Kirk Kilpatrick: Psychologiczne uwiedzenie. Czy psychologia zastąpi religię? W Drodze, Poznań 2007, s. 20.

Kontakt:

ul. Ostrowskiego 30b
53-238 Wrocław
tel. + 48 22 103 26 30
Polityka Prywatności