Studia podyplomowe

województwo
miasto
grupa kierunków
język
typ uczelni  
status uczelni  
Gdańsk, Polska

Internet rzeczy

Język wykładowy: polski
Cel
Celem studiów jest:
  •  tworzenie koncepcji dotyczących IoT i projektowanie rozwiązań IoT w swoim obszarze specjalizacji,
  • planowanie procesu tworzenia rozwiązań IoT, wskazywanie niezbędnych czujników i innych wymagań dotyczących urządzenia,
  • ocena różnych elementów infrastruktury i systemów sieciowych oraz projektowanie podstawowej sieci dla realizacji swoich pomysłów związanych z IoT,
  •  stosowanie rozwiązań programistycznych i Big Data do swoich projektów koncepcyjnych,
  •  identyfikowanie i analizowanie zagrożeń związanych z bezpieczeństwem IoT i prywatnością oraz projektowanie koncepcji bezpiecznego sprzętu i oprogramowania,
  • opracowanie realistycznego projektu koncepcji IoT, który rozwiązuje problem, jest gotowy do prototypowania i testowania oraz ma przemyślaną koncepcję wejścia na rynek.
Korzyści
" Internet Rzeczy będzie miał wpływ na każdą branżę. Cisco przewiduje, że w ciągu najbliższych 10 lat będzie 500 miliardów połączeń IoT. Istotne jest, aby firmy miały wiedzę na temat tego, co umożliwia Internet Rzeczy - lepszą łączność, ogromny zbiór danych, nowe spojrzenie na świat i implikacje dla bezpieczeństwa." - Ken Boal, wiceprezes Cisco Systems w Australii i Nowej Zelandii IoT wpłynie na większość branż i sektorów biznesu - około 30% zadań i 60% zawodów może być zautomatyzowana, a prawie wszystkie zawody mają potencjał częściowej automatyzacji (źródło: McKinsey Global Institute). IoT prowadzi do tworzenia nowych miejsc pracy, gdzie ludzie, którzy rozumieją i są w stanie wykorzystać IoT do tworzenia nowych rozwiązań, będą mieli duże zapotrzebowanie. Aby zachować konkurencyjność i odnosić sukces w gospodarce cyfrowej, profesjonaliści powinni rozumieć czym jest Internet Rzeczy i jak można go wykorzystać do tworzenia rozwiązań biznesowych.
Studia pomogą studentom także rozwinąć umiejętności analityczne, kreatywne, rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia, które są wysoko cenione przez pracodawców we wszystkich dziedzinach.
Dodatkowo słuchacze otrzymają certyfikat CCNA z zakresu sieci, 3 certyfikaty z zakresu IoT. 
Zajęcia Programowanie IoT i BigData są oparte o oficjalne materiały Python Instutute . Słuchacze otrzymają certyfikat i będą przygotowani do certyfikatu PCAP | Python Certified Associate Programmer.
 
Uczestnicy
Studia podyplomowe skierowane są do osób, które niekoniecznie ukończyły studia o charakterze informatycznym, a chciałyby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu Internetu Rzeczy.
Studia podyplomowe z zakresu Internetu Rzeczy są próbą odpowiedzi na powyższe zmiany i umieszczenia uczestników na czele cyfrowej rewolucji, w której będą w stanie zaprojektować system rozwiązujący ich problemy lub wprowadzić najnowsze rozwiązania Internetu Rzeczy do swojej firmy i obszaru wiedzy eksperckiej. Specjaliści z dowolnej dziedziny, którzy chcą wykorzystać wiedzę biznesową i / lub techniczną związaną z Internetem Rzeczy w miejscu pracy, dowiedzą się dokładnie, czym jest IoT, jak to działa i jak wykorzystać jego moc aby usprawnić działalność firmy. Program studiów podyplomowych skupia się na tematyce Internetu Rzeczy, prezentuje podstawowe zasady działania i architekturę sieci, prezentuje urządzenia IoT, daje podstawy programowania, Big Data i bezpieczeństwa. Uczestnicy będą w stanie zamienić ideę w realny, wykonalny produkt IoT, tworzyć własne pomysły IoT oraz zaprojektować i / lub wesprzeć ich rozwój.
Internet
Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie „między-sieć”) – ogólnoświatowy system połączeń między komputerami, określany również jako sieć sieci. W znaczeniu informatycznym Internet to przestrzeń adresów IP przydzielonych hostom i serwerom połączonym za pomocą urządzeń sieciowych, takich jak karty sieciowe, modemy i koncentratory, komunikujących się za pomocą protokołu internetowego z wykorzystaniem infrastruktury telekomunikacyjnej.
Internet
Cechy Internetu, które zmienią nasze życie. Ma on charakter: światowy, osobisty, interaktywny, jest niedrogi i bezustannie się rozwija.
Autor: [[Ray Hammond, Digital Business, wyd. Hodder and Stoughton, Londyn
Internet
Przyszłość to sieciowa ludzko-informatyczna hybryda, czyli połączeni internetem użyczający swojej wiedzy i inteligencji systemowi, który nieustannie uczy się i wypluwa kolejne, coraz lepsze usługi.
Autor: Edwin Bendyk, Antymatrix, 17 października 2010
Internet
Taki człowiek jest trochę jak bawiąca się myszką małpa, bo to, że się klika, nie jest przecież równoznaczne z tym, że się klika rozumnie. Nie chcę nic mówić, ale relaksując się surfowaniem w sieci, cofamy się nieco w rozwoju.
Autor: Larry Page
Polityka Prywatności