Studia podyplomowe

województwo
miasto
grupa kierunków
język
typ uczelni  
status uczelni  
Gdańsk, Polska

Psychodietetyka

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: medyczne, o zdrowiu
Cel
Celem studiów jest wzbogacenie wiedzy psychologicznej i dietetycznej słuchaczy oraz zdobycie informacji jak trwale i skutecznie wprowadzić zmiany żywieniowe i pomóc choremu z zaburzeniem odżywiania.
 
Korzyści
Główne korzyści z ukończenia studiów to:
  • zdobycie umiejętności potrzebnych do pracy z zaburzeniami odżywiania i chorobami  związanymi z niewłaściwym odżywianiem , zapoznanie się z czynnikami psychologicznymi pojawiającymi się w  zaburzeniach odżywiania, takimi jak: zaburzone spostrzeganie siebie, motywacja do podjęcia walki z otyłością czy niedowagą, umiejętność postawiania sobie celu,  problemy w sferze emocjonalnej czy wpływ relacji z bliskimi. Poznanie metod,  które mogą im przeciwdziałać i dają możliwość skutecznego oddziaływania na zmianę zachowań w zakresie żywienia oraz sposobów motywowania pacjentów.
  • umiejętność pracy z pacjentami nad barierami natury psychologicznej, które stoją  na drodze do osiągnięcia celu: satysfakcjonującej masy ciała lub zdrowego stylu życia. Pełnienie roli doradcy żywieniowego wykorzystującego wiedzę psychologiczną w swojej praktyce.
Uczestnicy
Studia są adresowane przede wszystkim dla dietetyków, technologów żywności, doradców żywienia, psychologów i psychoterapeutów, lekarzy, pielęgniarek, pedagogów oraz trenerów personalnych i absolwentów AWF-u.
Polityka Prywatności