Studia podyplomowe

województwo
miasto
grupa kierunków
język
typ uczelni  
status uczelni  
Gdańsk, Polska

Trener biznesu i facylitator grup

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: ekonomiczne, administracyjne
Cel
Celem studiów jest kształcenie trenerów szanowanych przez polskie i zagraniczne firmy za pomocą aktualnych narzędzi i profesjonalnych standardów funkcjonujących w branży trenerskiej ze szczególnym naciskiem na facylitację uczonego zespołu.
 
Korzyści
Główne korzyści z ukończenia studiów to:
  • dostęp do wiedzy i doświadczenia wykładowców-praktyków wchodzących w skład kadry dydaktycznej,
  • skuteczność dzięki skupieniu się na pięciu obszarach: jasnej i przejrzystej komunikacji, prostej i skutecznej formie przekazu, budowaniu atrakcyjnych ćwiczeń i scenariuszy gier szkoleniowych, samorozwoju uzyskiwanym dzięki uzyskiwaniu feedbacku od uczestników oraz ewaluacji szkolenia przekładającej się na długotrwałe efekty,
  • nieustająca praktyka trenerska ćwiczona już od pierwszych zajęć.
Trener
Trener – osoba zajmująca się przygotowaniem fizycznym i psychicznym swoich podopiecznych (najczęściej grupy) w wielu dziedzinach życia, m.in. sportu. Najczęściej wyspecjalizowany jest w jednej, konkretnej dyscyplinie (np. piłka nożna, koszykówka czy gimnastyka). Jego zadaniem jest umotywowywanie i wyszkolenie osób, z którymi pracuje.
Trener
Dobry trener przeżywa wydarzenia na korcie. A jeśli nie przeżywa, to znaczy, że mu nie zależy. Najważniejszą sprawą jest bowiem umiejętność radzenia sobie z napięciem, gdy to dochodzi do zenitu. Są różne szkoły, można też wychodzić z widowni...
Autor: Tomasz Wiktorowski,
Trener
Nie nadaję się na trenera. Brakuje mi cierpliwości. I choć sam wiem, jak ciężko jest nieraz wyeliminować prosty błąd, nie potrafię być wyrozumiały w stosunku do innych, od razu krew mnie zalewa. A dobry trener musi zachować spokój.
Autor: Szymon Kołecki, rp.pl, Solidarność zawsze ma sens, 9 kwietnia 2008
Trener
Trener jest najbardziej potrzebny wtedy, kiedy zawodnik dopiero uczy się podstaw tenisa. Na najwyższym poziomie jego rola jest już znacznie mniejsza. A już w czasie meczu praktycznie żadna. Może sobie krzyczeć, podpowiadać, a i tak zawodnik jest na korcie sam ze swoimi problemami.
Autorka: Agnieszka Radwańska, naszstyl.pl Rozmowa z Agnieszką Radwańską
Polityka Prywatności