EUROPEJSKIE STUDIUM BANKOWOŚCI

Fundacja Warszawski Instytut Bankowości
ul. Wiejska 12A, 00-490 Warszawa
tel. (22) 826 99 24, 826 81 35


VIII edycja Europejskiego Studium Bankowości ECB EFCB

Już 13 października rusza ósma edycja Europejskiego Studium Bankowości ECB EFCB. Studium kończy się egzaminem, po zdaniu którego uczestnik uzyskuje Europejski Certyfikat Bankowca EFCB, który jest certyfikatem na poziomie Dyplomowanego Pracownika Bankowego.

Studium zostało stworzone w ten sposób, aby przede wszystkim przyczynić się do poszerzenia wiedzy i podstawowych umiejętności uczestników, ale też by przygotować do uzyskania certyfikatu europejskiego. Studium trwa 3 miesiące. W trakcie czterech spotkań uczestnicy zapoznają się z taką tematyką jak:
· Ekonomiczna i finansowa struktura obszaru europejskiego
· Klienci banku oraz produkty i usługi bankowe
· Zarządzanie aktywami i pasywami, ryzykiem i kosztami
· Etyka

Konwersatoria prowadzone są przez najlepszych praktyków i specjalistów pracujących w największych instytucjach finansowych w kraju – NBP, Związek Banków Polskich, banki.

W ciągu siedmiu edycji z naszego Studium skorzystało już ponad 130 osób. Bardzo zachęcamy do tej formy poszerzania swojej wiedzy i umiejętności oraz przygotowania się do egzaminu ECB EFCB.

Aby zostać uczestnikiem Studium wystarczy pobrać ze strony www.wib.org.pl ankietę zgłoszenia i przesłać ją faxem na numer fundacji, podany na zgłoszeniu.

Certyfikacja jest skierowana do osób nie posiadających stopni zawodowych w ramach Systemu Standardów oraz posiadaczy stopnia Samodzielnego Pracownika Bankowego. Certyfikacja została stworzona z myślą o osobach rozpoczynających pracę w banku, z minimum średnim wykształceniem, studentów szkół bankowych oraz tych, którzy pracując już w banku nie ukończyli formalnego, zawodowego szkolenia bankowego.

Certyfikacja jest użytecznym narzędziem dla banków do efektywnego zarządzania swoimi podstawowymi kadrami. Co nie mniej ważne, jest także atrakcyjną propozycją dla indywidualnych osób, które dbając o swój rozwój zawodowy i podnoszenie swojej wartości na krajowym i europejskim rynku pracy mają możliwość potwierdzenia swoich umiejętności i wiedzy przez profesjonalną instytucję zewnętrzną wobec dotychczasowego pracodawcy. Ponadto certyfikacja ułatwia porównywanie kwalifikacji w ramach Unii Europejskiej oraz zwiększa możliwość swobodnego przepływu pracowników bankowych.


Polityka Prywatności