Warszawa, Polska

Prawo weterynaryjne i sanitarne

Spis treści

Prawo weterynaryjne i sanitarne na SWPS

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: prawnicze
Studia online Studia online

Cel

Podstawowym założeniem dla powstania idei i stworzenia koncepcji studiów "Prawo weterynaryjne i sanitarne" było przygotowanie specjalistycznego programu kształcenia z zakresu poddziału prawa administracyjnego, jakim jest prawo weterynaryjnego wraz z elementami prawa sanitarnego oraz ochrony zwierząt dla osób zawodowo zajmujących się weterynaryjną i sanitarną ochroną zdrowia publicznego. Obecnie prawo weterynaryjne jest jednym z najszybciej rozwijających się poddziałów wspólnotowego i krajowego prawa administracyjnego. Założyliśmy, że celem studiów będzie pogłębienie i uzupełnienie wiedzy słuchaczy w zakresie prawnych aspektów wykonywania zadań publicznych, w tym przez organy Inspekcji Weterynaryjnej, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz samorządu terytorialnego i zawodowego oraz prowadzenia działalności podstawowej (rolniczej) i gospodarczej w sferze sanitarnej i weterynaryjnej ochrony zdrowia publicznego oraz utrzymywania zwierząt. Kierując się doświadczeniem nabytym w trakcie I edycji studiów, w trakcie zajęć nacisk zostanie położony na rozwiązywanie zadań praktycznych związanych z weterynaryjną i sanitarną ochroną zdrowia publicznego.

Definicje i cytaty

Prawo
Prawo, a ściślej prawo w ujęciu przedmiotowym – system norm prawnych, czyli ogólnych, abstrakcyjnych i jednoznacznych dyrektyw postępowania, które powstały w związku z istnieniem i funkcjonowaniem państwa lub innego uporządkowanego organizmu społecznego, ustanowionych lub uznanych przez właściwe organy władzy odpowiednio publicznej lub społecznej i przez te organy stosowanych, w tym z użyciem przymusu.
Prawo
Lampą jest nakaz, a światłem Prawo.
Źródło: Biblia Tysiąclecia, Prz 6:23
Prawo
Jeśli o tym, co dotyczy tych praw i wolności, decydują podmioty prywatne: firmy, koncerny, organizacje – to my się nie mamy jak przed nimi bronić. Klasyczne środki: odwołanie do nadrzędnego organu, proces przed sądem administracyjnym, skarga do Trybunału Konstytucyjnego, do rzecznika praw obywatelskich – tu nie zadziała. Prawo umów pochodzi z innej rzeczywistości i nie chroni nas przed zglobalizowaną władzą gospodarczą i korporacyjną.
Autor: Ewa Łętowska, rozmowa Ewy Siedleckiej, Poprzez różne umowy państwo pozbywa się władzy, wyborcza.pl, 18 czerwca 2012
Prawo
Ten, który zgadza się na jakieś prawo, nie boi się sądu przywracającego go do porządku, w który wierzy. Ale największą katuszą dla człowieka jest być sądzonym bez prawa.
Autor: Albert Camus

Kontakt:

ul. Chodakowska 19/31
03-815 Warszawa
tel. 22 517 96 00, 48 22 103 26 30
Polityka Prywatności