Wrocław, Polska

Psychologia śledcza w praktyce operacyjnej i procesowej

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: społeczne

Adresaci:

Studia są adresowane przede wszystkim do absolwentów psychologii, prawa i bezpieczeństwa wewnętrznego, które chcą uzyskać lub rozwinąć kwalifikacje w zakresie psychologii śledczej, pracujących lub współpracujących z instytucjami bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz wymiaru sprawiedliwości. Skorzystać mogą z nich również osoby planujące karierę biegłego psychologa sądowego, jak również praktykujący biegli. Oferta skierowana jest również do funkcjonariuszy Policji, służb specjalnych oraz Służby Więziennej, Służby Celnej, Straży Granicznej i detektywów.

Cel:

Uzyskanie specjalistycznej wiedzy z zakresu psychologii śledczej, wskazanie praktycznych problemów wynikających z uprawiania psychologii w działaniach służb policyjnych i organów wymiaru sprawiedliwości ukierunkowanych na wykrywanie przestępstw, trening praktycznych umiejętności tworzących merytoryczny warsztat psychologa śledczego (komunikacja ze świadkiem i podejrzanym w kontekście postępowania przygotowawczego, analiza miejsca zbrodni, profilowanie kryminalne nieznanych sprawców przestępstw, ocena szczerości zeznań i wyjaśnień i detekcja kłamstwa).

Psychologia
Psychologia (od stgr. ψυχή Psyche = dusza, i λόγος logos = słowo, myśl, rozumowanie) – nauka badająca mechanizmy i prawa rządzące psychiką oraz zachowaniami człowieka. Psychologia bada również wpływ zjawisk psychicznych na interakcje międzyludzkie oraz interakcję z otoczeniem. Psychologia jako nauka dotyczy ludzi, ale mówi się również o psychologii zwierząt (czyli zoopsychologii), chociaż zachowaniem się zwierząt zajmuje się także dziedzina biologii – etologia.
Psychologia
Kultura, która nie posługuje się terminem osoba, nie ma nic do powiedzenia na temat miłości. Podobnie zresztą i psychologia, jeżeli nie posługuje się terminem osoba, będzie sprowadzała miłość do potrzeb biologicznych, będzie milczała w kwestii akceptacji patologii seksualnej, mając na uwadze poprawność polityczną.
Autor: Antoni Jozafat Nowak, Psychologia XX-XY, Rzeszów 2011, s. 87.
Psychologia
(…) filozofia jest nie od pocieszania, tylko od mówienia, jak jest. Pocieszaniu służy psychologia, ta paranaukowa podpora lewactwa i lichy substytut religii.
Autor: Bogusław Wolniewicz, Islam i my, „Najwyższy Czas!”, 12 października 2013, nr 42 (1221)
Psychologia
Jeśli chce się odkrywać nowe światy, najlepiej ich szukać poza psychologią. Daje ona złudzenie głębi, lecz takie samo złudzenie wywołują umieszczone naprzeciw siebie lustra.
Autor: William Kirk Kilpatrick

Kontakt:

ul. Ostrowskiego 30b
53-238 Wrocław
tel. + 48 22 103 26 30
Polityka Prywatności