Studia podyplomowe

województwo
miasto
grupa kierunków
język
typ uczelni  
status uczelni  
Dąbrowa Górnicza, Polska

Sieci komputerowe i Internet rzeczy

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: informatyczne
Celem studiów jest zapoznanie uczestników z podstawami działania sieci komputerowych opartych o protokoły TCP/IP oraz przekazanie możliwie obszernej i kompletnej wiedzy z zakresu obsługi, projektowania i testowania rozwiązań sieciowych, w tym również pod kątem działaniaInternetu Rzeczy. Studia wspomagają lub przygotowują słuchaczy do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających wiedzy z dziedziny sieci komputerowych oraz znajomości rozwiązań i systemów związanych z funkcjonowaniem Internetu.
Internet
Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie „między-sieć”) – ogólnoświatowy system połączeń między komputerami, określany również jako sieć sieci. W znaczeniu informatycznym Internet to przestrzeń adresów IP przydzielonych hostom i serwerom połączonym za pomocą urządzeń sieciowych, takich jak karty sieciowe, modemy i koncentratory, komunikujących się za pomocą protokołu internetowego z wykorzystaniem infrastruktury telekomunikacyjnej.
Sieci
Sieci (do 30 lipca 2017: W Sieci, zapis styl. wSieci) – polski tygodnik społeczno-polityczny tworzony w większości przez byłych dziennikarzy „Uważam Rze” i „Rzeczpospolitej”, wydawany od 26 listopada 2012 w Warszawie. Redaktorem naczelnym jest Jacek Karnowski. Pismo tworzone jest we współpracy z portalem wPolityce.pl oraz wNas.pl, wGospodarce.pl, wSumie.pl, stefczyk.info, gazetabankowa.pl i tygodnikpodlaski.pl oraz telewizją wPolsce.pl
Internet
Gdy pojechałam na wakacje do Stanów, prowadziłam bloga dla znajomych i rodziny. Chciałam dzielić się z bliskim naszymi przygodami. W tym roku pewnie na wyjeździe będę to kontynuowała. Ale inna forma aktywności w Internecie odbierałaby mi poczucie niezależności, bo nie mamy wpływu na to, co się tam dzieje. Internet rządzi się swoimi prawami.
Autor: Joanna Gleń
Internet
Wszystkie spory o urządzanie sieci nie biegną dzisiaj między obrońcami wolności a zwolennikami restrykcyjnej ochrony praw, jak to się naiwnie wydaje premierowi. Biegną między korporacjami, które w model biznesowy mają wpisane płacenie artystom (oczywiście za mało, ale to inny temat) – i korporacjami zarabiającymi na piractwie.
Wolność tu nie ma nic do rzeczy. To wszystko czysty biznes.
Autor: Wojciech Orliński, Złudzenia Tuska, czyli Polska na rozdrożu, „Duży Format”, 14 marca 2013.
Internet
Internet jest wykładnikiem prawdy, a przecież prawdy, prawda, nie da się oszukać, Internet jest prawdą.
Autor: Juliusz Erazm Bolek
Polityka Prywatności