ul. Żołnierska 54 b, p. 201, Szczecin
tel. 814-94-81/86
Jednym z dodatkowych efektów przystąpieniu Polski do UE jest wzrastająca rolą rynku nieruchomości w kreowaniu krajowej i regionalnej gospodarki. Zwiększony dostęp do zewnętrznych źródeł finansowania takich jak kredyty i pożyczki hipoteczne spowodowały, iż od 2005 r. skutecznie nadrabiamy zaległości powstałe w trakcie kryzysu w latach 2000 - 2003. Wraz ze wzrostem rynku nieruchomości wzrasta także zapotrzebowanie na specjalistów pomagających szacować wartość nieruchomości, sprzedawać ją, ale przede wszystkim skutecznie zarządzać nieruchomościami.
Celem studiów podyplomowych jest nabycie przez uczestników teoretycznej i praktycznej wiedzy z zakresu zarządzania nieruchomościami, a także przygotowanie do egzaminu, niezbędnego do uzyskania Państwowej Licencji Zarządcy Nieruchomości.
Umiejętne i profesjonalne zarządzanie nieruchomością wpływa na wizerunek danej nieruchomości, może także podnieść jej wartość. Wykwalifikowany zarządca wie, że każda nieruchomość jest inna, ma swój specyficzny charakter i wymaga indywidualnego podejścia. Celem zarządcy jest sprawne i profesjonalne zarządzanie nieruchomością, która została mu powierzona. Zarządca przede wszystkim realizuje cele wyznaczone przez właściciela danej posesji, ponadto dba o to, aby utrzymywać lub podnosić jej wartość.
Studia podyplomowe poszerzają wiedze zarządcy o kwestie, ekonomiczne, prawne i finansowe. Praktycznym i niebywale ważnym elementem programu studiów podyplomowych są wykonywane przez słuchaczy plany zarządzania konkretnymi nieruchomościami. Słuchacze uzyskują wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie dokonywania analizy stanu technicznego i kondycji finansowej konkretnej nieruchomości oraz możliwości podniesienia standardu nieruchomości w ramach bieżącej działalności zarządcy. Studia podyplomowe również wzbogacają wiedzę słuchaczy o zarządzaniu nieruchomościami w państwach Unii Europejskiej.
Program studiów podyplomowych wyczerpuje Minimum Programowe dla Studiów Podyplomowych w Zakresie Zarządzania Nieruchomościami, przewidziane na podstawie art. 196 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2004 r., Nr 261, poz. 2603), ogłoszone w Komunikacie Ministra Infrastruktury z dnia 23 grudnia 2004 r. w sprawie ustalenia minimalnych wymogów programowych dla studiów podyplomowych w zakresie zarządzania nieruchomościami (Dziennik Urzędowy Ministra Infrastruktury Nr 23 z dnia 23 grudnia 2004 r.). Poszczególne bloki tematyczne studiów zostały w stosunku do Minimum rozbudowane.
Metodyka: Zajęcia prowadzone są w formie wykładów i ćwiczeń z wykorzystaniem interaktywnych form aktywizacji słuchaczy. Duży nacisk został położony na elementy praktyczne prowadzone w formie warsztatów. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów z zakresu objętego tematyką studiów.
Adresatami studiów podyplomowych na kierunku „Zarządzanie nieruchomościami" są do osób legitymujących się dyplomem studiów wyższych pragnących rozpocząć pracę zawodową jako zarządcy nieruchomościami.