AKADEMIA TRENERÓW

Studium Podyplomowe WSG
ul.Garbary 2,
85-229 Bydgoszcz
kampus WSG - bud. G, pok. G-25
tel. 52 567 00 68,
fax: 52 567 00 63

Opis ogólny:

Trener warsztatu umiejętności psychospołecznych to osoba prowadząca różne formy szkolące i rozwijające. Potrafi przeprowadzić diagnozy potrzeb i przewidywanych efektów społecznych dla środowisk (organizacji, instytucji), na rzecz których prowadzony jest warsztat. Przygotować koncepcję(scenariusz) i przeprowadzić warsztat umiejętności psychospołecznych z zakresu komunikacji, asertywności, negocjacji, z zakresu obsługi klienta i podobnych tematów. Trenerzy to grupa zawodowa pracująca w edukacji, biznesie, organizacjach społecznych i wszędzie tam, gdzie ludzie chcą się rozwijać i doskonalić. Ponieważ permanentna edukacja jest wymogiem dzisiejszych czasów, wiec jest to zawód teraźniejszości i przyszłości. Każdy z nas kilka razy w życiu zmieni prace i charakter wykonywanej pracy, a szkolenia będą niezbędne do wdrożenia się na nowe stanowisko pracy i rozwijać kompetencje zawodowe. Szkolą się wszyscy, począwszy od wielkich korporacji po niewielkie firmy. Chcemy przygotować trenerów kompetentnych i spełniających wymogi zarówno pracodawców jak i organizacji rekomendujących te kwalifikacje ( Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Polska Izba Firm Szkoleniowych itp.).

Cel studiów:
Przygotowanie uczestników do samodzielnego planowania i prowadzenia warsztatów metodami aktywizującymi oraz wyposażenie uczestników w praktyczne umiejętności z zakresu konstruktywnej komunikacji i kontaktu interpersonalnego. Rozwój predyspozycji osobistych i kompetencji zawodowych trenera.

Kadra i wykładowcy:
Trenerzy I, II i III stopnia, rekomendowani przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Prowadzący zajęcia to doświadczeni szkoleniowcy, spełniający standardy PTP i zasiadający w ich władzach ( członkowie Rady Trenerów i Sekcji Trenerskiej przy PTP).

Korzyści:
Absolwenci Szkoły Trenerów będą przygotowani do przygotowania i przeprowadzenia zajęć warsztatowych i innych form szkoleniowych. Nauczą się kierować zespołem wykorzystując zasoby osób szkolących się. Poznają w praktyce rozwiązywanie problemów grupowych i stosowanie metod aktywizujących w procesie rozwoju i uczenia. Dowiedzą się jak rozwijać własne możliwości i kompetencje trenerskie. 
Program, formy i wymiar szkolenia są dostosowane do wymogów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i ukończenie Studium daje możliwość ubiegania się o rekomendacje trenerskie I stopnia.

Adresaci:
Studia adresowane są do wszystkich, którzy w swojej pracy zajmują się szkoleniem i rozwijaniem kompetencji lub chcieliby to robić w przyszłości. Szczególnie zaś zapraszamy kandydatów na trenerów, trenerów wewnętrznych, osoby występujące w roli szkoleniowców, menadżerów odpowiedzialnych za szkolenia pracowników, psychologów, pedagogów, socjologów, lekarz i studentów piątego roku studiów , osoby przygotowujące się do prowadzenia szkoleń.

Polityka Prywatności