AKADEMIA GENDER - ZARZĄDZANIE RÓŻNORODNOŚCIĄ

Studium Podyplomowe WSG
ul.Garbary 2,
85-229 Bydgoszcz
kampus WSG - bud. G, pok. G-25
tel. 52 567 00 68,
fax: 52 567 00 63

Cel Studiów:
Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy zaprasza na nowe studium podyplomowe pt. „Akademia Gender – Zarządzanie Różnorodnością”, które jest nowatorskim połączeniem wiedzy koniecznej do zrozumienia polityki równości płci i jej zastosowania w konkretnym obszarze – zarządzaniu różnorodnością w przedsiębiorstwach. Zarządzanie różnorodnością jest strategią odpowiadającą na wyzwania współczesnej gospodarki, która cechuje się m.in. umiędzynarodowieniem, rosnącym znaczeniem wiedzy oraz otwartością na nowości (m.in. technologiczne).

Adresaci studiów:
Studium adresowane jest do absolwentów szkół wyższych legitymujących się
dyplomem magisterskim szczególnie do:
* pracowników administracji publicznej oraz samorządowej oraz radnych/lokalnych polityków i polityczek;
* osób pracujących lub zainteresowanych pracą na stanowisku kierowniczym działów personalnych; 
* osoby zatrudnione na stanowiskach menedżerskich;
* konsultanci personalni;
* trenerzy i szkoleniowcy;
* a także do wszystkich, którym w ich działalności zawodowej niezbędna jest wiedza na temat standardów dotyczących równości płci i zarządzania różnorodnością w miejscu pracy.

 
Korzyści dla studentów:
Słuchacze i słuchaczki Studium:
- otrzymają wiedzę nt. historii feminizmu, społeczno-kulturowej tożsamości płci;
- dowiedzą się, w jaki sposób uczynić zróżnicowanie zespołu jednym z najważniejszych zasobów przedsiębiorstwa, pozytywnie wpływającym na osiągnięcie zysku, budowanie przewagi konkurencyjnej i realizację celów firmy. 
- otrzymają także niezbędną wiedzę dotyczącą prawodawstwa i praktyk równościowych w Unii Europejskiej i w Polsce.

Program Studium zakłada dostarczenie wiedzy teoretycznej jak również kształcenie umiejętności praktycznego i skutecznego korzystania z poznanych metod i przepisów. Program będzie realizowany w formie wykładów teoretycznych oraz zajęć warsztatowych.
 
Zajęcia prowadzą specjaliści i specjalistki z zakresu historii feminizmu, prawodawstwa równościowego szczebla unijnego oraz krajowego i jego implementacji, oraz zarządzania różnorodnością, w tym m.in.: Anna Kamińska, Beata Maciejewska, Marta Rawłuszko, dr Małgorzata Tkacz-Janik.

Polityka Prywatności