80-227 Gdańsk
ul. Do Studzienki 63
tel. 58 523-14-08
Cel studiów: Celem studiów jest przekazanie studentom wiedzy o charakterze prawnym, ekonomicznym i finansowym niezbędne w samodzielnym wykonywaniu zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami. Program studiów zawiera minimalne wymogi programowe dla studiów podyplomowych w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, zgodnie z Komunikatem Ministra Budownictwa z dnia 20 czerwca 2007 w sprawie ustalenia minimalnych wymogów programowych dla studiów podyplomowych w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami (Na podstawie art. 196 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami Dz. U. z 2004r. Nr 261, poz. 2603 z pózn. zm.). Licencje zawodową nadaje się osobie, która m. in. ukończyła studia podyplomowe w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami (na podstawie art. 182 ust. 1 pkt. 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami Dz. U. z 2004r. Nr 261, poz. 2603 z póżn. zm.). W zakresie praktyk Wydział Zarządzania współpracuje z lokalnymi stowarzyszeniami zawodowymi, którym rekomenduje absolwentów Studiów.
Adresat: Studia są przeznaczone dla osób z wyższym wykształceniem (licencjat, mgr), które zajmują się lub zamierzają się zajmować pośrednictwem w obrocie nieruchomościami.
Sylwetka absolwenta: Absolwent posiadać będzie wiedzę i umiejętności o charakterze prawnym, ekonomicznym i finansowym niezbędne w samodzielnym wykonywaniu zawodu zarządcy nieruchomości. Absolwenci po ukończeniu studiów otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wraz z zaświadczeniem zgodności realizowanego programu z wymogami minimum programowego ustalonego przez ministra właściwego dla spraw budownictwa.
Kadra: Kadra studiów podyplomowych składa się
zarówno z naukowców Uniwersytetu Gdańskiego specjalizujących się w
problematyce inwestycji i nieruchomości, jak i z praktyków zajmujących
się zarządzaniem, pośrednictwem i wyceną nieruchomości.
Katedra Inwestycji, która jest organizatorem studiów podyplomowych,
otrzymała Certyfikat Europejskiej Rady Zawodów Rynku Nieruchomości -
Conseil Europeen des Professions Immobiliere (www.cepi.be).
CEPI - Conseil Europeen des Professions Immobilieres, to międzynarodowa
organizacja non-profit, która zrzesza najważniejsze organizacje i
stowarzyszenia zawodowe rynku nieruchomości z wszystkich państw
członkowskich Unii Europejskiej. Podstawowy cel CEPI to lobbying i
analiza przepisów, a w szczególności dyrektyw i innych regulacji
wydawanych przez struktury unijne, mającymi bezpośredni lub pośredni
wpływ na rynek nieruchomości oraz podnoszenie poziomu i rozwoju usług
jej członków.