LOGOPEDIA I MEDIALNA EMISJA GŁOSU

pl. Sejmu 1, Katowice 40 - 032
tel/fax 032 20 - 09 - 435
tel. 32 20 - 09 - 436

LOGOPEDIA
Studia przeznaczone dla absolwentów studiów licencjackich i magisterskich, nadają uprawnienia logopedy i mają charakter interdyscyplinarny. Program obejmuje moduły: logopedyczny, językoznawczy, medyczny, pedagogiczny i psychologiczny - w sumie 672 godziny, w tym 310 godzin ćwiczeń. W programie uwzględniono ćwiczenia laboratoryjne i praktyki logopedyczne (205 godzin) prowadzone w specjalistycznych ośrodkach typu: szpitale, szkoły, ośrodki szkolno - wychowawcze, poradnie. W ramach studiów słuchacze zobowiązani są do opracowania pracy dyplomowej składającej się z części teoretycznej i części praktycznej, która stanowi potwierdzenie merytorycznego i metodycznego przygotowania słuchacza do wykonywania zawodu. Absolwenci otrzymują uniwersyteckie świadectwo ukończenia studiów podyplomowych kwalifikacyjnych, specjalność: Logopedia.

MEDIALNA EMISJA GŁOSU
Studia przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych (nauczycieli, duchownych, logopedów, dziennikarzy, prawników) oraz dla osób posługujących się w pracy głosem. Celem studiów jest dostarczenie teoretycznej i praktycznej wiedzy z zakresu emisji głosu, zapoznanie z technikami prawidłowego oddychania, fonacji i artykulacji, doskonalenie umiejętności dykcyjnych i komunikacyjnych (autoprezentacja, negocjacje, wystąpienia publiczne) oraz przygotowanie do prowadzenia szkoleń z zakresu medialnej emisji głosu - 351 godz.; w tym 131 godz. praktyki. Słuchacze zobowiązani są do przygotowania pracy dyplomowej. Absolwenci otrzymują uniwersyteckie świadectwo ukończenia studiów podyplomowych kwalifikacyjnych, specjalność: Medialna Emisja Głosu.

NEUROLOGOPEDIA - nowo otwarta specjalność
Studia przygotowują logopedów do pracy z pacjentami z dysfunkcjami Ośrodkowego Układu Nerwowego i nadają uprawnienia do prowadzenia diagnozy, profilaktyki i terapii neurologopedycznej, m. in. pracy z dziećmi z nieprawidłowych ciąż i porodów, z zespołami genetycznymi oraz osób dorosłych z zaburzeniami mowy. Studia mają charakter interdyscyplinarny. Obejmują moduły przedmiotowe: medyczne, logopedyczne, neuropsychologiczne oraz językoznawcze i pedagogiczne (w sumie 360 godzin) i są ułożone w układzie: I semestr - PODSTAWY NEUROLOGOPEDII, II semestr - NEUROLOGOPEDIA DZIECIĘCA, III semestr - NEUROLOGOPEDIA DOROSŁYCH. W programie studiów uwzględniono ćwiczenia laboratoryjne i praktyki logopedyczne (170 godzin) prowadzone w specjalistycznych ośrodkach typu: szpitale, poradnie oraz ośrodki szkolno-wychowawcze. Studia adresowane są do logopedów, którzy ukończyli podyplomowe studia logopedyczne lub pięcioletnie studia magisterskie ze specjalnością logopedyczną. Zajęcia audytoryjne będą odbywały się w soboty i niedziele (średnio co dwa tygodnia), zaś zajęcia praktyczne w placówkach zdrowia - w tygodniu.


Polityka Prywatności