WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA Z WCZESNĄ INTERWENCJĄ

ul. Piotrowskiego 12-14
85-098 Bydgoszcz
tel. 52 339-30-27

Adresatami studiów są nauczyciele, pedagodzy, psychologowie i terapeuci pracujący w żłobkach, przedszkolach, poradniach psychologiczno-pedagogicznych i innych poradniach specjalistycznych, szkołach podstawowych, specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, ośrodkach wczesnej interwencji oraz innych placówkach resortu oświaty i resortu zdrowia realizujących zadania wczesnego wspomagania rozwoju.

Celem
studiów jest zdobycie wiedzy i kwalifikacji niezbędnych do diagnozowania  i oceny indywidualnych potrzeb i możliwości dziecka, projektowania, a także realizacji programu  wczesnego wspomagania rozwoju dziecka do 6 roku życia. W przypadku dzieci, które nie ukończyły 3 lat zajęcia w ramach wczesnego wspomagania mogą być prowadzone także w domu rodzinnym, w związku z tym studia przygotowują także do form współpracy z rodziną dziecka.

Ramowy program
studiów w wymiarze 350 godzin dydaktycznych obejmuje m. in. następujące zagadnienia:
1. Wybrane zagadnienia z psychologii rozwojowej małego dziecka
2. Wybrane zagadnienia z psychologii klinicznej małego dziecka
3. Diagnoza pedagogiczna zaburzeń rozwojowych dziecka do 6 roku życia
4. Diagnoza psychologiczna zaburzeń rozwojowych dziecka do 6 roku życia
5. Wspomaganie rozwoju dziecka w zakresie: motoryki, stymulacji polisensorycznej,          rozwoju mowy i języka, usprawnienia orientacji przestrzennej, widzenia, słuchu, rozwoju             emocjonalnego, funkcjonowania społecznego
6. Metodyka pracy z rodziną małego dziecka dysfunkcjami rozwojowymi
7. Planowanie pracy terapeutycznej
8. Praktyka specjalistyczna
9. Seminarium

Zajęcia odbywać się będą w soboty i niedziele średnio co dwa tygodnie. Po obronie pracy końcowej słuchacze otrzymują świadectwo ukończenia Studiów Podyplomowych KPSW w Bydgoszczy (wg wzoru MNiSW), uzyskują tym samym kwalifikacje do diagnozy i wsparcia rozwoju dziecka od momentu wykrycia niepełnosprawności do ukończenia 6 roku życia, zgodnie z wytycznymi MEN.

Opłaty:

-opłata  rekrutacyjna 100 zł (bezzwrotna)
-koszt uczestnictwa jednej osoby 2800 zł. (możliwość uiszczania opłat ratalnie)

Polityka Prywatności