PLANOWANIE PRZESTRZENNE (dla niearchitektów). Wydział Architektury

ul. Nieszawska 21
60-965 Poznań
Tel: 61 665 3305
Faks: 61 665 3309

PROGRAM - PROBLEMATYKA

Program studiów ma charakter interdyscyplinarny. Problematyka (skrócony wybór) :

* miejsko-gminna, regionalna baza infrastrukturalna - techniczna i funkcjonalna;
* układy osadnicze i komunikacyjne, drogi, węzły i magistrale transportowe;
* urządzenia sieciowe (wodne, kanalizacyjne, gazowe, ciepłownicze);
* systemy i produkty przeciwpożarowe, wygłuszające, okienne, renowacyjne, budowlano - inwestycyjne i inne.

Studium Uwarunkowań i kierunków zagospodarowywania - miejscowe plany zagospodarowywania przestrzennego, opracowania ekofizjograficzne, ocena zrównoważonego rozwoju (ekorozwoju) w procesach transformacji. Proekologiczne i innowacyjne strategie rozwoju miast, gmin, powiatów.

Promocja terminali drogowo - autostradowych, lotniczych, wodnych i kolejowych. Interdyscyplinarne metody współdziałania w procedurach urbanistycznych, inwestycyjnych, aplikacyjnych w Polsce, krajach EU i inych.

WSPÓŁPRACA

* instytucje krajowe - Polska Akademia Nauk (PAN), uczelnie, urzędy, samorządy, wspólnoty, przedsiębiorstwa;
* instytucje zagraniczne - UNESCO (Man and the Biosphere, Urban Systems), uniwersytety i korporacje w Angoli, Anglii, Belgii, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Maroko, Niemczech, Portugalii, Szwajcarii, na Węgrzech, we Włoszech, USA.

WYKŁADY - SEMINARIA - WARSZTATY PROJEKTOWE

Wykłady, seminaria, projektowanie, lokalne wizje terenowe, warsztaty urbanistyczne, sesje naukowe, prace semestralne i dyplomowe, publikacje i konsultacje z udziałem autorytetów - profesorów i ekspertów polskich i zagranicznych.

SŁUCHACZE - DYPLOMY - UPRAWNIENIA

Słuchacze mają możliwość udziału w zespołach planistyczno - projektowych opracowujących konkretne tematy, np. : studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania oraz miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, elaboraty eko-fizjograficzne (według procedury ustawowej). Prace te składają się na istotne elementy w zaliczeniu praktyki zawodowej. Dyplomowe świadectwo ukończenia Studium jest rozszerzone o wyspecjalizowane oceny i rekomendacje w procedurze na uprawnienia urbanistyczne w Polsce i w ramach kooperacji w krajach EU.

Merytoryczny i partnerski kontakt w zajęciach i konsultacjach sprzyja terminowemu kończeniu tematu pracy dyplomowej wykonywanej indywidualnie lub w zespole. Uwzględnia się preferencje tematyczne autora oraz samorządów i urzędów miejsko - gminnych, powiatowych, wojewódzkich i innych. W konsekwencji mamy do czynienia z kluczową fazą do uzyskania uprawnień urbanistycznych, promocją założeń urbanistycznych, autorskich dokonań i naukowych dysertacji.


Polityka Prywatności