Pl. Hallera 1
90-647 ŁÓDŹ
tel. 607 40-47-37
Poradnictwo psychospołeczne i pomoc terapeutyczna rodzinie to 3-semestralne studia podyplomowe, jako forma doskonalenia zawodowego dla absolwentów studiów licencjackich lub magisterskich na kierunkach: nauki o rodzinie, pedagogika, pedagogika specjalna, pielęgniarstwo, politologia, praca socjalna, psychologia i socjologia, a także lekarskim i lekarsko-dentystycznym.
W programie przewidziano m.in. zajęcia z interwencji kryzysowej, podstaw psychiatrii, psychologii klinicznej, rozwoju psychoseksualnego człowieka, innych problemów związanych z rozwojem człowieka i kolejnymi etapami życia, mediacji, metodyki pracy z małżeństwem i rodziną oraz kluczowych zagadnień z wybranych kierunków profesjonalnej terapii i szczegółowych metod pracy doradczo-terapeutycznej.
W trakcie studiów uczestniczy zdobędą umiejętności odnośnie:
- nawiązywania na poziomie werbalnym i niewerbalnym efektywnego kontaktu z klientem znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej
- przeprowadzenia diagnozy zgłaszanego problemu (ewentualnie diagnozy wstępnej w przypadkach wymagających stosowania narzędzi badawczych specyficznych dla przedstawicieli innych pokrewnych profesji w stosunku do własnego kierunku studiów pierwszego lub drugiego stopnia bądź jednolitych)
- przeprowadzenia interwencji kryzysowej oraz opracowywania programu
pomocy i stosowania różnych form pracy z jednostką / rodziną bądź po
dokonaniu oceny potrzeb klienta skierowania osoby do pomocy klinicznej
Kształcenie przewiduje 350 godzin zajęć dydaktycznych. Większość
zajęć zaplanowanych w programie ma charakter ćwiczeń podnoszących
kompetencje zawodowe.
Zapisy są przyjmowane w pok. nr 132 Dziekanatu Wydziału Nauk o Zdrowiu w Łodzi przy pl. Hallera 1 w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 10 – 14.