ul. Świeradowska 43
02-662 Warszawa
Sektor "E" pokój 56
tel. 22 54-35-322
Program studiów to alternatywa wobec rozproszonych szkoleń i kursów. Zajęcia obejmują zagadnienia z zakresu psychologii konfliktu, negocjacji, mediacji i prawa, które są niezbędne do prowadzenia negocjacji i mediacji ( w sądach, policji, placówkach resocjalizacyjnych, edukacyjnych, działalności społecznej, związkowej i biznesowej, w miejscu pracy i środowisku lokalnym).
Słuchacze zdobędą niezbędną wiedzę i praktyczne umiejętności alternatywnych metod rozwiązywania sporów i łagodzenia konfliktów. Poznają też cechy efektywnej komunikacji interpersonalnej , zachowań asertywnych, budowania pozytywnego wizerunku i skutecznych wystąpień. Posiądą kompleksowe przygotowanie do roli negocjatora i mediatora.
Program realizowany jest w partnerstwie z Polskim Centrum Mediacji – stowarzyszeniem, które szkoli mediatorów zgodnie z wymaganiami Ministerstwa Sprawiedliwości, czyli standardami opracowanymi przez Społeczną Radę do spraw Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów.
Świadectwo ukończenia studiów umożliwia wpis na listę mediatorów sądowych PCM i daje kwalifikacje do prowadzenia mediacji w sprawach karnych, nieletnich, cywilnych i pracowniczych.
PCM pomaga swoim członkom w rozpoczęciu pracy (możliwość odbycia stażu, praktyki, przeprowadzenia pierwszych mediacji).
ADRESACI
absolwenci studiów wyższych ( przede wszystkim kierunków : prawo, psychologia, socjologia, resocjalizacja, ekonomia i zarządzanie);
osoby, które chcą uzyskać uprawnienia do prowadzenia mediacji w sądzie;
osoby zaangażowane w działalność związkową;
pracownicy opieki społecznej;
pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych, placówek resocjalizacyjnych i ośrodków wychowawczych;
pracownicy działów kadr ( w administracji publicznej i samorządowej, sądownictwie, opiece społecznej, policji, placówkach edukacyjnych, resocjalizacyjnych);
pracownicy pionów windykacyjnych i prawnych w przedsiębiorstwach i bankach;
osoby, które chcą pogłębić swoją wiedzę i nabyć umiejętności w zakresie negocjacji i mediacji w życiu prywatnym i zawodowym.
Forma zajęć: wykład, warsztaty, analiza studiów przypadku, symulacje mediacji i negocjacji, prezentacje z wykorzystaniem różnorodnych metod i środków audiowizualnych, dyskusje, kwestionariusze i testy.