INTERWENCJA KRYZYSOWA Z PEDAGOGIKĄ BEZPIECZEŃSTWA. Wydział Nauk Humanistyczno-Społecznych

ul. Bojkowska 37
44-100 Gliwice
tel. (32) 461 21 36

Studia umożliwiają rozszerzenie, a także nabycie i uzyskanie kompetencji do udzielenia pomocy instytucjom oraz osobom w sytuacjach kryzysowych i zagrożeń bezpieczeństwa. Absolwenci studiów podyplomowych "INTERWENCJA KRYZYSOWA Z PEDAGOGIKĄ BEZPIECZEŃSTWA" uzyskują uprawnienia do zajmowania stanowisk związanych z interwencją kryzysową, rozpoznawania zagrożeń bezpieczeństwa i koordynacji odpowiednich służb przeciwdziałających zagrożeniom i porządkowi publicznemu.

Celem studiów jest przygotowanie uczestników do pracy w placówkach interwencji kryzysowej, zakładach karnych i poprawczych, policji, centrach ratownictwa, straży miejskiej, straży pożarnej, firmach ochrony osób i mienia, szpitalach, hospicjach, zakładach opiekuńczych, urzędach pracy, szkołach, placówkach pomocowych prowadzonych przez stowarzyszenia, instytucje rządowe i pozarządowe itd.

Dobór treści studiów stanowi odzwierciedlenie aktualnych potrzeb z zakresu m.in.: interwencji kryzysowej w różnych sytuacjach zagrożeń społecznych, zbiorowych i indywidualnych, bezpieczeństwa państwa i społeczności lokalnych, ochrony, negocjacji w sytuacjach stresu i podwyższonego ryzyka zawodowego itd. Zdobyte wiadomości i umiejętności pozwolą na właściwą organizację interwencji, prowadzenia dokumentacji, sprawnego zarządzania, kształcenia umiejętności praktycznych.

Uczestnikami studiów mogą być absolwenci pedagogiki, psychologii, resocjalizacji, medycyny, socjologii, a także osoby posiadające wykształcenie magisterskie lub wyższe zawodowe, chcące uzyskać potrzebne kwalifikacje wymagane od osób pełniących lub ubiegających się o stanowiska specjalistów ds. interwencji kryzysowej we wszelkich typach placówek, organizacji i stowarzyszeń.


Polityka Prywatności