ul. Żołnierska 54 b, p. 201, Szczecin
tel. 814-94-81/86
Zmieniające się otoczenie makro- i mikroekonomiczne tworzy przed przedsiębiorstwami i instytucjami unikalne szanse. Szybkie podejmowanie decyzji jest dziś jednym z czynników warunkujących sukces na rynku biznesowym. Z szczególnie istotnym staje się aspekt finansowy prowadzenia działalności. Rynek stawia do dyspozycji firm i instytucji wiele różnorodnych instrumentów finansowych, których wykorzystanie może optymalizować podejmowane decyzje.
Celem studium jest przestawienie kompleksowej wiedzy z zakresu finansów i zarządzania na poziomie podstawowym i ponadpodstawowym. Po zakończeniu uczestnicy będą w stanie: rozumieć podstawowe pojęcia takie jak: leasing, faktoring, forfaiting, venture capital, commercial papers, akcje, obligacje, bony skarbowe, swapy, opcje, warranty, kontrakty futures, call 48, overnight, i wiele innych, ocenić rentowność przedsiębiorstwa, dokonać oceny efektywności działania przedsiębiorstwa: w tym zapasów, należności i zobowiązań, zbadać płynność w firmie, stworzyć strategię działania przedsiębiorstwa, dokonać wyboru źródła finansowania, właściwie ulokować pieniądze, zastosować wiedzę do podejmowania decyzji w firmie.
Metodyka: Zajęcia prowadzone są przede wszystkim za pomocą
interaktywnych metod pozwalającym słuchaczom na poznanie poszczególnych
instrumentów finansowych i ich wykorzystanie w praktyce gospodarczej.
Zajęcia pozwalają także poznać metody oceny sytuacji finansowej
przedsiębiorstwa. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów z zakresu
objętego tematyką studiów.
Adresatami studiów podyplomowych na kierunku „Zarządzanie finansami” są osoby posiadające wyższe wykształcenie i zainteresowane pogłębieniem wiedzy z zakresu finansów. Uczestnictwo w studium pomoże w rozwiązywaniu szeregu problemów praktycznych.