Logistyka systemów gospodarczych - Wydział Zarządzania i Dowodzenia

00-910 Warszawa
al. Gen. A. Chruściela 103
WYDZIAŁ ZARZĄDZANIA I DOWODZENIA
(budynek 101)
tel. (22) 681 31 04

Studia podyplomowe logistyki są studiami niestacjonarnymi. Trwają dwa semestry. O przyjęcie na studia mogą ubiegać się osoby legitymujące się ukończeniem studiów drugiego stopnia (magisterskich) o kierunkach zarządzanie i ekonomia. W wypadku ukończenia studiów o innych kierunkach w pierwszej kolejności będą przyjmowane osoby, które były lub są zatrudnione na wojskowych lub cywilnych stanowiskach logistycznych jednostek wojskowych i podmiotów gospodarczych.

Proces dydaktyczny realizowany jest przez kadrę naukowo-dydaktyczną Akademii Obrony Narodowej. Realizacja procesu dydaktycznego na studiach podyplomowych ukierunkowana jest na doskonalenie zarządzania logistycznego w podmiotach gospodarczych funkcjonujących na rynku krajowym i międzynarodowym.

Zdobyta wiedza kwalifikuje Absolwenta do pracy na stanowiskach związanych z organizowaniem procesów logistycznych w przedsiębiorstwie. Studia zapewniają przygotowanie do pracy w dziedzinie zarządzania procesami zaopatrywania przedsiębiorstw, organizacji logistyki w procesach produkcji oraz dystrybucji  wyrobów gotowych. Absolwent może się ubiegać o zatrudnienie na stanowiskach menedżerów logistyki. Dostarczona wiedza umożliwia również podejmowanie prac badawczych z dziedziny logistyki systemów gospodarczych.

Absolwent studiów powinien znać:
-    zasady i zadania logistyczne podmiotów gospodarczych;
-    zastosowanie podejścia systemowego, do rozwiązywania problemów logistycznych podmiotów gospodarczych;
-    sposoby opracowywania propozycji modyfikacji istniejących systemów logistycznych pod kątem redukcji całkowitych kosztów logistycznych i poprawy jakości logistycznej obsługi klienta;
-    sposoby usprawniania zarządzania logistycznego w podmiotach gospodarczych;
-    istotę zarządzania łańcuchem dostaw w wymiarze krajowym i międzynarodowym;
-    podstawowe zewnętrzne źródła finansowania działalności podmiotów gospodarczych

W kształtowaniu cech osobowo – zawodowych uczestnika studiów podyplomowych, preferowane będą postawy twórcze, odpowiedzialne i innowacyjne.


Polityka Prywatności