Współpraca wojskowo-cywilna - Wydział Zarządzania i Dowodzenia

00-910 Warszawa
al. Gen. A. Chruściela 103
WYDZIAŁ ZARZĄDZANIA I DOWODZENIA
(budynek 101)
tel. (22) 681 31 04

Studia podyplomowe prowadzone są przez Katedrę Działań Połączonych Wydziału Zarządzania i Dowodzenia w formie studiów niestacjonarnych z elementami kształcenia na odległość – ADL (Advanced Distributed Learning). Studia są przeznaczone dla absolwentów szkół wyższych, pracowników resortów cywilnych, urzędów i organizacji planujących i organizujących działania poza granicami kraju we współdziałaniu z Siłami Zbrojnymi RP.

Warunkiem przyjęcia na studia jest złożenie wymaganych dokumentów i zmieszczenie się w limicie miejsc uchwalonym przez Senat Uczelni. Decyduje kolejność zgłoszeń – data złożenia dokumentów oraz wypełnienie zobowiązań finansowych wobec Uczelni. Wykładowcami na studiach są nauczyciele Akademii Obrony Narodowej oraz innych wyższych uczelni (szkół), a także pracownicy instytucji państwowych i Ministerstwa Obrony Narodowej.

Program Niestacjonarnych Podyplomowych Studiów Współpracy Wojskowo- Cywilnej obejmuje 200 godzin i jest realizowany w dwóch semestrach. W każdym semestrze odbywa się sześć dwudniowych sesji (zjazdów). Zajęcia odbywają się według ustalonego programu i rozkładów zajęć, w soboty – 10 godzin lekcyjnych, od 08.30 do 17.10, w niedzielę – 8 godzin lekcyjnych, od 08.30 do 15.30. Każdy blok tematyczny jest przyporządkowany do katedry lub zakładu, którego zadaniem jest koordynacja zajęć, przygotowanie materiałów i w efekcie ich przeprowadzenie. Istotą studiów jest indywidualne przygotowanie się studentów w okresie pomiędzy zjazdami na podstawie materiałów teoretycznych umieszczonych w Internecie i zalecanej literaturze wraz z zaliczeniem części teoretycznej w formie kształcenia na odległość - ADL.

Sesja dwunasta, przeznaczona jest na egzamin końcowy, którym kończą się studia. Warunkiem dopuszczenia do egzaminu końcowego jest uzyskanie przez uczestnika studiów zaliczeń wszystkich przedmiotów określonych w programie nauczania.

Absolwenci studiów, po wypełnieniu wymogów dydaktycznych i pozytywnym zdaniu egzaminu końcowego uzyskują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Studia są płatne.

Absolwenci powinni cechować się:
•    profesjonalnym przygotowaniem do twórczego rozwiązywania problemów decyzyjnych w planowaniu  i organizowaniu działań na rzecz pokoju w środowisku cywilno – wojskowym,
•    umiejętnością dostrzegania i samodzielnego rozwiązywania problemów teoretycznych oraz praktycznych   z zakresu zarządzania i koordynowania działań komponentu cywilnego i wojskowego w trakcie realizacji zadań w operacjach pokojowych i reagowania kryzysowego.
•    zdolnością do samodoskonalenia.
Absolwent Podyplomowych Studiów otrzymuje świadectwo ukończenia studiów.


Polityka Prywatności