Zarządzanie lotnictwem - Wydział Zarządzania i Dowodzenia

00-910 Warszawa
al. Gen. A. Chruściela 103
WYDZIAŁ ZARZĄDZANIA I DOWODZENIA
(budynek 101)
tel. (22) 681 31 04

Studia podyplomowe prowadzone są przez Instytut Lotnictwa i Obrony Powietrznej Wydziału Zarządzania i Dowodzenia w formie studiów niestacjonarnych.

Decyzję o przyjęciu na studia podejmuje Dziekan Wydziału Zarządzania i Dowodzenia, który jest organizatorem studiów oraz sprawuje nadzór organizacyjny i merytoryczny nad studiami. Przyjęcie następuje z chwilą umieszczenia na liście uczestników studiów i powiadomienia osoby ubiegającej się o przyjęciu na studia. Wykładowcami na studiach są nauczyciele Akademii Obrony Narodowej oraz innych wyższych uczelni (szkół), a także pracownicy instytucji państwowych, w tym m.in. Ministerstwa Infrastruktury, Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Agencji Ruchu Lotniczego i Ministerstwa Obrony Narodowej.

Program Niestacjonarnych Podyplomowych Studiów Zarządzania Lotnictwem obejmuje 200 godzin i jest realizowany w dwóch semestrach. W każdym semestrze odbywa się po sześć dwudniowych sesji (zjazdów). Zajęcia odbywają się według ustalonego programu i rozkładów zajęć, w dni wolne od pracy: w soboty – do 10 godzin lekcyjnych, od 08.30 do 17.10, w niedzielę – do 8 godzin lekcyjnych, od 08.30 do 15.30. Sesję dwunastą, dwa dni, przeznacza się na egzamin końcowy, którym kończą się studia.

Egzamin końcowy przyjmuje komisja egzaminacyjna w składzie powoływanym przez Dziekana. Warunkiem dopuszczenia do egzaminu końcowego jest uzyskanie przez uczestnika studiów pozytywnych ocen z egzaminów i zaliczeń wszystkich przedmiotów przewidzianych w programie nauczania. Z ocen uzyskanych z egzaminów i zaliczeń przedmiotów ocenianych w okresie studiów oblicza się ocenę średnią. Stanowi ona pierwszy element oceny końcowej za studia. Egzamin końcowy jest egzaminem ustnym i obejmuje sprawdzenie znajomości wiedzy programowej (objętej programem studiów). Podczas egzaminu uczestnik studiów losuje zestaw pytań z zakresu treści przedmiotów programu nauczania. Z egzaminu końcowego komisja ustala i wystawia odrębną ocenę za egzamin, stanowiącą drugi element oceny końcowej za studia Egzamin kończy się wypełnieniem dokumentów z egzaminu, ustaleniem przez komisję egzaminacyjną oceny końcowej za studia (ukończenia studiów) i ogłoszeniem wyników egzaminu.

Absolwenci studiów, po wypełnieniu wymogów dydaktycznych i pozytywnym zdaniu egzaminu końcowego uzyskują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Zdobyta wiedza kwalifikuje Absolwenta do funkcjonowania w obszarze zarządzania instytucjami i organizacjami lotniczymi oraz w organach administracji rządowej i samorządowej związanych z lotnictwem.

Absolwent powinien znać:
-    założenia polityki lotniczej,
-    istotę i metody zarządzania instytucjami i organizacjami lotniczymi,
-    podstawy obowiązującego prawa i przepisów lotniczych,
-    zasady zarządzania ruchem lotniczym,
-    specyfikę działań w zakresie bezpieczeństwa i ochrony lotnictwa.


Polityka Prywatności