Zarządzanie w organizacjach publicznych - Wydział Zarządzania i Dowodzenia

00-910 Warszawa
al. Gen. A. Chruściela 103
WYDZIAŁ ZARZĄDZANIA I DOWODZENIA
(budynek 101)
tel. (22) 681 31 04

Niestacjonarne Studia Podyplomowe Zarządzanie w organizacjach publicznych są przeznaczone dla: pracowników różnorodnych organizacji publicznych pragnących doskonalić swoje kwalifikacje oraz osób zamierzających wzbogacić i aktualizować swoją dotychczasową wiedzę, zmienić profil zawodowy lub podjąć pracę w tego typu instytucjach.

Program studiów obejmuje łącznie 180 godzin zajęć dydaktycznych. Studium trwa dwa semestry i jest uruchamiane w semestrze zimowym. Zajęcia rozpoczynają się w październiku i prowadzone są w postaci 10 zjazdów (sobota – niedziela) obejmujących wykłady i ćwiczenia. Proces dydaktyczny realizowany jest przez kadrę naukowo – dydaktyczną Akademii Obrony Narodowej. Realizacja procesu dydaktycznego na studiach podyplomowych ukierunkowana jest na zaznajomienie z aktualnym stanem interdyscyplinarnej wiedzy dotyczącej zarządzania organizacjami publicznymi oraz doskonalenie praktycznych umiejętności w zakresie zarządzania personelem i różnorodnymi obszarami działalności organizacji, w tym również wykorzystaniem środków pomocowych UE, a także użytecznymi rozwiązaniami i procedurami prawnymi oraz finansowymi.

Warunkiem przyjęcia na studia jest posiadanie wykształcenia drugiego stopnia (magisterskiego lub równorzędnego), poświadczonego stosownym dyplomem oraz złożenie wymaganych dokumentów i zmieszczenie się w limicie miejsc uchwalonym przez Senat Uczelni. O kolejności zgłoszeń decyduje data złożenia dokumentów oraz wypełnienie zobowiązań finansowych wobec Uczelni.

Studium kończy się złożeniem pracy końcowej. Ukończenie kursu (studiów) potwierdzone jest: świadectwem ukończenia studiów podyplomowych. Studium może być także prowadzone w postaci dedykowanej w terminach ustalonych z zleceniodawcą.

Zdobyta w czasie studium wiedza kwalifikuje Absolwenta do pracy w różnorodnych organizacjach publicznych, z szczególnym ukierunkowaniem na organizacje związane z bezpieczeństwem i obronnością oraz porządkiem publicznym. Studia zapewniają wszechstronne przygotowanie do pracy jako specjaliści w dziedzinie zarządzania organizacjami publicznymi, a w szczególności  administracji bezpieczeństwa i porządku publicznego, zarządzania zasobami ludzkimi organizacji publicznych, współpracy z różnorodnymi podmiotami zajmującymi się ochroną i porządkiem publicznym oraz zarządzaniem kryzysowym. Dostarczona wiedza umożliwia również podejmowanie szerokiego spektrum prac badawczych z dziedziny zarządzania organizacjami publicznymi.

Zakres wiedzy i umiejętności, jakie absolwent powinien opanować:
-    istotę i metody zarządzania współczesnymi organizacjami publicznymi;
-    zadania oraz zasady działalności różnorodnych organizacji publicznych;
-    zasady pracy biurowej oraz komunikacji społecznej i medialnej;
-    istotę działalności samorządu terytorialnego i zarządzania kryzysowego;
-    ustrojowe, ekonomiczne i prawne aspekty funkcjonowania organizacji publicznych;
-    zasady i sposoby funkcjonowania organizacji w działających na rzecz pokoju w różnych zakątkach świata;
-    specyfikę zasad zarządzania zasobami ludzkimi, jakością i bezpieczeństwem informacyjnym organizacji publicznych;
-    planowanie system doboru, oceniania i rozwoju pracowników organizacji publicznych;
-    zasady współpracy z różnorodnymi podmiotami zajmującymi się ochroną i porządkiem publicznym;
-    sposoby korzystania z różnorodnych funduszy pomocowych UE.


Polityka Prywatności