BIOLOGIA SĄDOWA. Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

ul. Pilarskiego nr 14/16
90-231 Łódź
tel. (42) 635 45 05

Celem Studium jest przedstawienie słuchaczom najnowszych osiągnięć w zakresie nauk biologicznych, które mogą być wykorzystywane w kryminalistyce i sądownictwie.
Osoby, które ukończą studium otrzymają wiedzę w zakresie antropologii sądowej, entomologii sądowej, biochemii, genetyki, toksykologii,mikrobiologii lekarskiej, sanitarnej, immunologii infekcyjnej, psychofarmakologii i uzależnień lekowych, botaniki sądowej i diatomologii, osteologii kręgowców, ochrony prawnej roślin i zwierząt oraz zastosowań metod statystycznych w kryminalistyce i administracji sądowej. Ponadto nabędą umiejętności samodzielnego pobierania i zabezpieczania materiału biologicznego.
Absolwent będzie przygotowany do oceny i samodzielnego oznaczania materiału, który zebrano na miejscu zdarzenia i prawidłowego przygotowania ekspertyz sądowych. Zakładamy, że absolwent nabędzie umiejętności określania okolicznościi miejsca zdarzenia na podstawie dostarczonego mu lub samodzielnie zebranego biologicznego materiału dowodowego.
Osoby kończące studium będą posiadać wiedzę w zakresie ochrony przyrody oraz o chronionych przez prawo gatunkach roślin i zwierząt, a także umów i konwencji międzynarodowych w tym zakresie.
Absolwenci zostaną przygotowani do podejmowania współpracy z policją, prokuratorami i lekarzami medycyny sądowej w zakresie przygotowania i wykorzystywania ekspertyz powstałych na bazie zebranego i zabezpieczonego materiału biologicznego.

Kandydaci:

Absolwenci studiów przynajmniej pierwszego stopnia. Adresatami są głównie osoby, które z racji posiadanego wykształcenia, a także wykonywanego lub planowanego zawodu będą związane z kryminalistyką, organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości. Studium będzie także otwarte dla absolwentów kierunków biologicznych czy medycznych, którzy zechcą poszerzyć swoją wiedzę o zagadnienia dotyczące metod stosowanych w laboratoriach kryminalistycznych.


Polityka Prywatności