Metody wytwarzania oprogramowania. Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji

Informacja o studiach podyplomowych:
tel. (12) 617 32 81

Charakterystyka studiów

Metody Wytwarzania Oprogramowania to dwu-semestralne studia podyplomowe, których celem jest zaznajomienie studentów z najważniejszymi problemami analizy , projektowania i implementacji szerokiej klasy systemów komputerowych (aplikacje jedno i wielowarstwowe, systemy bazodanowe, systemy rozproszone. Studia prowadzone są w oparciu o bazę dydaktyczną oraz laboratoryjną Katedry Informatyki AGH.

Sylwetka absolwenta

Absolwenci zdobędą podstawy do tworzenia oprogramowania działającego w różnych środowiskach, realizowanego w różnych językach i programowania przy pomocy szerokiej gamy metod i narzędzi.
W szczególności absolwenci posiądą umiejętność programowania w różnych środowiskach (np. systemy jednowątkowe, środowiska rozproszone, systemy bazodanowe, programowanie WWW) przy użyciu różnych technologii (np. Java, C#, języki skryptowe). Absolwenci zaznajomieni zostaną z popularnymi metodami projektowania, implementacji, testowania i wdrażania systemów informatycznych (np. RUP, MSF) i dzięki temu będą mogli z powodzeniem włączać się w proces konstrukcji oprogramowania czy to pełniąc funkcję eksperta dziedzinowego, analityka, projektanta, programisty, testera czy wdrożeniowca.
Wiedza zdobyta w ramach studiów Metody wytwarzania oprogramowania będzie stanowić zarówno uzupełnienie i pogłębienie wiadomości już posiadanych jak też umożliwiać dalszy rozwój czy to na specjalistycznych kursach

Słuchacze studiów podyplomowych po zaliczeniu wszystkich przedmiotów objętych planem studiów otrzymują Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych "Metody wytwarzania oprogramowania". Świadectwa są zgodne z wymogami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Polityka Prywatności