Nowoczesna grafika komputerowa. Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej

Informacja o studiach podyplomowych:
tel. (12) 617 32 81

Charakterystyka studiów

Podstawą studiów jest powstałe w 2005 roku, supernowoczesne Laboratorium Grafiki Komputerowej AGH (jego wyposażenie można zobaczyć pod adresem http://grafika.ia.agh.edu.pl). Wszystkie zajęcia, włącznie z wykładami, odbywają się w tym Laboratorium.

Studia podzielone są na 2 poziomy: grafika dla nie-informatyków – poziom I i grafika zaawansowana – poziom II, w którym mogą także uczestniczyć absolwenci poziomu I. Program poziomu I obejmuje grafikę publikacyjną 2D, naukę podstaw programowania w grafice oraz wprowadzenie do grafiki 3D i animacji w 2D i 3D. Na poziomie II osoby o kwalifikacjach informatycznych koncentrują się na przyswajaniu zaawansowanych technik grafiki, natomiast nie-informatycy, którzy ukończyli poziom I, dalej rozwijają swoje umiejętności programowania grafiki oraz kontynuują rozwój praktycznej wiedzy na temat grafiki. Poziom II zawiera wykład dotyczący teorii grafiki i zakłada realizację samodzielnych projektów.

W zamierzeniu przedmioty oferowanych studiów mają pokryć maksimum obszaru dzisiejszej nowoczesnej grafiki komputerowej.

Ustawa o szkolnictwie wyższym nakłada obowiązek, aby studia podyplomowe były min. 2 semestralne. Tak więc oba poziomy I oraz II trwają 2 semestry. Pierwszy z semestrów polega na realizacji procesu dydaktycznego (realizowana jest większość zjazdów), natomiast drugi semestr pozwala na realizacje ostatnich 2 zjazdów oraz realizacje projektów zaliczeniowych. Chcemy, aby każdy uczestnik kończąc drugi semestr dowolnego poziomu, oprócz dyplomu ukończenia studiów podyplomowych na renomowanej uczelni jaką jest AGH, miał w przysłowiowym ręku dysk DVD z portfolio projektów zaliczeniowych z grafiki. Nic tak nie przemawia w trakcie ew. starania się o prace, jak pokaz osiągnięć danej osoby w obszarze różnych gatunków grafiki komputerowej, którą uczymy na Studium. Oczywiście absolwenci poziomu II będą mieli bez porównania lepsze portfolio osiągnięć.

Na poziom I składa się 120 h zajęć – wszystkie przy komputerze, w super-nowoczesnym Lab Grafiki. Uczestnik uzyskuje 60 pkt. ECTS (system punktowania przedmiotów akademickich Unii Europejskiej).

Na poziom II składa się 120 h zajęć – wszystkie przy komputerze, w super-nowoczesnym Lab Grafiki + 24 h teoretycznego wykładu. Uczestnik uzyskuje 63 pkt.

Sylwetka absolwenta

Poziom I (Grafika dla Nie-Informatyków) 

Studia mogą podjąć osoby po uzyskaniu wykształcenia uniwersyteckiego (minimum licencjackiego lub inżynierskiego) dowolnego kierunku studiów (także humanistycznych), interesujące się grafiką komputerową. Wymagana jest sprawność w posługiwaniu się komputerem. Nie jest wymagana umiejętność programowania, ponieważ będzie ona także (oprócz grafiki komputerowej) przedmiotem procesu kształcenia na studiach poziomu I.

 

Poziom II (Grafika Zawansowana)  

Studia mogą podjąć osoby, które ukończyły studia o charakterze informatycznym 3, 4, 5 letnie, umiejące samodzielnie programować np. w języku C oraz Java. Teoretycznie mogą te studia podjąć także osoby posiadające dyplom ukończenia studiów nie-informatycznych, które inną drogą nabyły biegłość w programowaniu w C, Java, etc. Alternatywnie na poziom ten mogą zapisać się absolwenci poziomu I.



Polityka Prywatności