ZAWODOWE KSZTAŁCENIE PODYPLOMOWE W ZAKRESIE ANALITYKI MEDYCZNEJ

ul. Rybacka 1
70-204 Szczecin
tel./fax: 91 48 00 870, 91 48 00 873

WYMAGANIA  OGÓLNE

Studia podyplomowe na kierunku analityka medyczna dla osób posiadających tytuł zawodowy magistra biologii, biotechnologii, chemii, farmacji, weterynarii, lekarza medycyny trwają 2 lata (4 semestry). Łączna liczba godzin zajęć (bez praktyk) wynosi 1105 godzin określonych w programie nauczania (minimum programowe).

Program nauczania zawodowego kształcenia podyplomowego w zakresie analityki medycznej jest zgodny z komunikatem Ministra Zdrowia z dnia 07 grudnia 2004 r. w sprawie ogłoszenia „Programu nauczania zawodowego kształcenia podyplomowego w zakresie analityki medycznej" (Dz.Urz.MZ.05.6.21)

SYLWETKA ABSOLWENTA

Absolwenci zawodowego kształcenia podyplomowego na kierunku analityka medyczna posiadać będą:

1.       Wiedzę merytoryczną i umiejętności praktyczne z zakresu podstawowych dyscyplin medycyny laboratoryjnej, obejmujących nauki biologiczne, chemiczne, medyczne i społeczne.

2.       Umiejętność profesjonalnego wykonywania czynności diagnosty laboratoryjnego, zgodnie z wymogami dobrej praktyki laboratoryjnej (GLP) oraz zasadami etyki zawodowej.

3.       Umiejętność partnerskiej współpracy z lekarzami, farmaceutami oraz pozostałymi pracownikami zakładów ochrony zdrowia, w rozwiązywaniu problemów diagnostycznych, prognostycznych i dotyczących monitorowania terapii.

4.       Umiejętność prowadzenia badań naukowych w zakresie diagnostyki laboratoryjnej oraz upowszechniania wyników tych prac.

5.       Wiedzę i umiejętności pozwalające, po spełnieniu wymogów określonych odrębnymi przepisami, na nauczanie i zarządzanie w zakresie diagnostyki laboratoryjnej.

 

UZYSKANE  KOMPETENCJE  ZAWODOWE

Osoby posiadające tytuł zawodowy magistra biologii, biotechnologii, chemii, farmacji, weterynarii po ukończeniu studiów zawodowego kształcenia podyplomowego w zakresie analityki medycznej zyskają kwalifikacje zawodowe w zakresie diagnostyki laboratoryjnej, co umożliwi im ubieganie się o wpisanie na listę diagnostów laboratoryjnych i stwierdzenie prawa wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego przez Krajową Radę Diagnostów Laboratoryjnych w myśl art. 7 i 7a ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o diagnostyce laboratoryjnej (Dz. U. z 2004 r. Nr 144, poz. 1529) oraz Uchwały Nr 38/2003 Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych z dnia 28 października 2003 r.


Polityka Prywatności