ANIMACJA KOMPUTEROWA I ETIUDA FILMOWA. Wydział Artystyczny

Koordynacja studiów:
Dział Kształcenia
Rektorat, pl. M. Curie-Skłodowskiej 5, pok. 314
tel. 81 537-54-64

CHARAKTERYSTYKA STUDIÓW
Film, współczesne media audiowizualne i filmowe stanowią obecnie jeden z najpowszechniejszych środków wypowiedzi artystycznej, a w dobie zanikania granic pomiędzy dyscyplinami sztuk, stają się jednocześnie środkiem wypowiedzi plastycznej. Poprzez popularność, dostępność i siłę oddziaływania stanowią jedno z najsilniejszych mediów kulturotwórczych.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej we współpracy z Narodową Akademią Sztuk Pięknych we Lwowie, Pracownią Animacji Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oferuje PODYPLOMOWE STUDIA ANIMACJI KOMPUTEROWEJ I ETIUDY FILMOWEJ.
Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą jest placówką naukowo-artystyczną popularyzującą sztukę i działalność dydaktyczną poprzez, którą kształtowane są osobowości twórcze.

Uniwersytet w swej ofercie studiów podyplomowych chce zaproponować absolwentom studiów licencjackich i magisterskich dwuletnią edukację w ramach doskonalenia artystycznego.
Studia umożliwią poznanie całego procesu realizacji animacji obrazu i etiudy filmowej jako kinetycznej, plastycznej formy artystycznej. Wykształcą umiejętność wykorzystania potencjału kreatywnego w kierunku doboru tematu, obrazu, literatury, dokumentu do wytworzenia artystycznego dzieła za pomocą obrazu ruchomego. Zakres przedmiotów jest tak dobrany, aby student rozwinął się kreatywnie, ukształtował własną osobowość twórczą, a następnie posiadł wiedzę i umiejętności w dziedzinie postprodukcji i produkcji wypowiedzi plastycznej takiej jak animacja obrazu i etiuda filmowa.

Wiedza z dziedziny plastyki obrazu, scenografii, kostiumologii, dramaturgii filmowej, operatorki, zagadnień światła, dźwięku, muzyki, ruchu, grafiki komputerowej, tworzenia komputerowych efektów specjalnych, stanie się niezbędna do realizacji autorskich etiud jak również da podstawy do podjęcia pracy o charakterze kreatywnym i innowacyjnym w placówkach kulturalno-oświatowych zainteresowanych popularyzacją obrazu ruchomego, jak również w instytucjach zajmujących się produkcją i dystrybucją mediów artystycznych.

Sylwetka Słuchacza
Studia skierowane są do kandydatów z Polski i zagranicy zainteresowanych rozwojem własnych predyspozycji artystycznych i kształtowaniem osobowości twórczej. Program nakierowany jest na wypracowanie biegłości posługiwania się tradycyjnymi i nowoczesnymi środkami przekazu artystycznego.

Absolwent kierunku powinien posiąść wiedzę i profesjonalne umiejętności w zakresie warsztatu i technologii animacji obrazu i filmu artystycznego, a także w swych działaniach wykazywać się inwencją i kreatywnością.

Polityka Prywatności