EDUKACJA I REWALIDACJA OSÓB Z ZABURZENIAMI ZE SPEKTRUM AUTYZMU (ASD)

Centrum Studiów Podyplomowych
ul. Projektowa 4 (dawna Mełgiewska 7/9), pokój 218, 219
tel. 81 749 32 24

Podstawowym celem studiów jest zapoznanie słuchaczy z najważniejszymi nowymi tendencjami we współczesnej dydaktyce i metodyce pracy z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Przygotowanie do korzystania z bogatego repertuaru metod terapeutycznych tworzących kompleksowy model oddziaływania edukacyjno-terapeutycznego (m.in. TEACCH, terapia behawioralna, terapia SI, trening umiejętności społecznych, trening teorii umysłu itp.). Nabycie umiejętności w doborze metod i realizacji wspomagania komunikacji z wykorzystaniem metod AAC, radzenia sobie z trudnymi zachowaniami i wiele innych cennych umiejętności, które sprawią, iż edukacja, rewalidacja i wczesne wspomaganie rozwoju osób z ASD stanie się efektywne.

Patronat merytoryczny nad studiami sprawuje prof. dr hab. Tadeusz Gałkowski – wybitny ekspert w zakresie autyzmu w Polsce jak i na arenie międzynarodowej. Kadra dydaktyczna to zarówno naukowcy specjalizujący się w określonych dziedzinach edukacji, terapii, wczesnego wspomagania, jak i praktycy pracujący na co dzień z osobami autystycznymi: pedagodzy, psychologowie, psychiatrzy, lekarze, fizjoterapeuci, licencjonowali terapeuci - z różnych terenów Polski (m.in. Kraków, Toruń, Warszawa, Lublin, Nowy Sącz, Łódź). Współpracujemy również z wieloma placówkami na terenie Polski, które umożliwiają optymalny proces doskonalenia praktycznego (do wyboru przez Słuchacza).

Uczestnicy studiów:

Słuchaczami studiów mogą być nauczyciele przedmiotowi (także przedmiotów zawodowych), nauczyciele: nauczania początkowego, nauczania przedszkolnego, nauczyciele – wychowawcy, nauczyciele – pedagodzy, nauczyciele – psychologowie, nauczyciele – terapeuci, a także osoby, które ukończyły studia z zakresu pedagogiki lub nauk pokrewnych. Słuchaczami mogą być również licencjaci przygotowujący się do wykonywania zawodu nauczyciela.


Polityka Prywatności