ul. Grabowa 22,
61-473 Poznań
tel. 61 832 77 76 wew. 129
Oferta tych studiów skierowana jest do absolwentów studiów pierwszego i drugiego stopnia kierunków: Fizjoterapia / Rehabilitacja, Wychowanie Fizyczne (nauczyciel, trener), Zdrowie Publiczne.
Terapia dysfunkcji narządu ruchu ma na celu wyrównanie i usunięcie zaburzeń występujących w różnych obszarach ciała w bezpieczny i skuteczny dla pacjenta sposób. Podstawą pracy z ciałem jest dobra znajomość nie tylko jego struktury, ale też funkcji, pozwalające na umiejętne dobranie odpowiednich technik postępowania w terapii.
W trakcie trwania studiów szczególny nacisk kładziony jest na zdobywanie wiedzy praktycznej oraz umiejętność jej wykorzystania w pracy z pacjentem. Poznane techniki diagnostyczne pozwolą słuchaczowi zlokalizować miejsce dysfunkcji, a zintegrowane metody dadzą możliwość efektywnej pracy.
Przyswojona przez słuchacza wiedza może stanowić podstawowy sposób postępowania z pacjentem, jak również uzupełniać inne stosowane techniki. Może zostać wykorzystana zarówno w indywidualnej pracy z pacjentem, jak i terapii w grupach skierowanej na daną dolegliwość.
Program i organizacja studiów zapewniają studentowi poznanie form i metod terapii łatwych i skutecznych w samodzielnej pracy. Są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny zarówno w dużych ośrodkach rehabilitacyjnych, jak i w prywatnych gabinetach terapeutycznych.
Program nauczania został skonstruowany tak, by kompleksowo przygotować słuchacza do pracy z pacjentem lub klientem. Zawarte w nim podstawy teoretyczne, metody diagnozowania i szeroki wachlarz metod postępowania uczą lokalizowania miejsca dysfunkcji i dostosowania do niej odpowiednich metod. Ponadto zajęcia z wykwalifikowaną kadrą – zespołem praktyków m.in. Johnem Smithem – australijskim terapeutą manualnym czy lek. med. Piotrem Godkiem - ortopedą, osteopatą i specjalistą w zakresie diagnostyki narządu ruchu, dają możliwość nie tylko zaczerpnięcia fachowej wiedzy ale i wymianę doświadczeń.
Diagnostyka obrazowa, anatomia palpacyjna, integracja strukturalna, testowanie funkcjonalne oraz joga, tai-chi i pilates to tylko niektóre elementy, których poznanie może być podstawowym sposobem działania, jak również wzbogacić własny warsztat pracy.
Po ukończeniu studiów absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.