ul. Bursaki 12
20-150 Lublin
tel. 81 740 84 74, 81 452 94 74
Celem studiów jest przedstawienie dziedziny zarządzania regionami i miastami przez pryzmat szybko rozwijającego się obecnie w Polsce marketingu terytorialnego. Zdefiniowanie marki oraz jej oprzyrządowanie jest w dzisiejszym świecie sprawą niezbędną, która umożliwia realne konkurowanie miast i regionów pomiędzy sobą. Konkurencja ta odbywa się o turystów, inwestorów zagranicznych, prestiż polityczny. Służy również wzmocnieniu relacji miasta/regionu z mieszkańcami, którzy mogą i powinni być naturalnymi nośnikami marki.
Marketing terytorialny jest bardzo specyficznym obszarem działań marketingowych, na którym nie da się wprost w sposób prosty i bezpośredni zaimplementować znanych i standardowych narzędzi marketingu-mix. Produkt jakim jest gmina, powiat, miasto, region, czy kraj jest niezwykle złożony z różnorodnych aspektów kulturowych, społecznych, ekonomicznych, politycznych, Ze względu na powyższą specyfikę zarządzanie marką terytorialną musi być realizowane w sposób partycypacyjny, w oparciu o szerokie konsultacje społeczne oraz ciągły monitoring nowych procesów, które po zbudowaniu marki mogą zostać wyzwolone w lokalnej społeczności.
Absolwent studiów podyplomowych „Zarządzanie marką terytorialną” to osoba posiadająca wiedzę teoretyczną, znajomość empirycznych przykładów oraz praktyczne umiejętności dotyczące budowania i zarządzania marką miejsca, z uwzględnieniem jej złożoności oraz specyfiki wykorzystywanych narzędzi marketingowych.
Absolwent studiów będzie posiadał wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie budowania strategii marketingowej i jej implementacji. Będzie również rozumiał, jak bardzo działania marketingu miejsc wpływają na konkurencyjność wobec innych obszarów, szczególnie w zakresie turystyki, nowych inwestycji gospodarczych. Absolwent studiów będzie potrafił zaangażować lokalnych interesariuszy w zarządzanie marką terytorialną dzięki użyciu metod partycypacyjnych. Posiądzie również praktyczne umiejętności współpracy z mediami tradycyjnymi oraz elektronicznymi.