GEOGRAFIA TURYSTYCZNA / GEOGRAPHY OF TURISM

02-778 Warszawa, ul. M.Grzegorzewskiej 10

Tel/Fax: +48 22 644 07 97

Tel. +48 22 644 04 55

Dlaczego zajęcia będą prowadzone po angielsku?

międzynarodowa komunikacja w turystyce odbywa się głównie w języku angielskim; podczas studiów studenci będą mieli możliwość rozszerzenia umiejętności językowych,
niektórzy z wykładowców są zagranicznymi ekspertami, co pozwoli studentom na jednoczesne zdobywanie wiedzy i rozwijanie umiejętności językowych podczas zajęć,
lektorat z j. angielskiego stanowi zasadniczą część studiów, co pozwoli studentom na pełne uczestnictwo w wykładach.



Światowa Organizacja Turystyki ogłosiła, że liczba turystów wzrosła 4-krotnie szybciej, niż populacja światowa w ciągu ostatnich 20 lat. Turystyka odpowiada za największy przepływ ludzi, jest jedną z największych dźwigni nowoczesnego świata i jednym z największych sektorów biznesu. Staje się coraz bardziej znacząca także w polskiej gospodarce. W 2011 r. do Polski przyjechało ponad 13 mln turystów; przewidywany jest dalszy wzrost zainteresowania naszym krajem. Rośnie również liczba Polaków wyjeżdżających za granicę - w 2011 r. było to 7 mln. Potrzebna będzie zatem większa liczba ekspertów zajmujących się planowaniem, rozwojem oraz organizowaniem turystyki na szczeblu lokalnym, regionalnym i międzynarodowym, a także specjalistów zajmujących się rozwojem turystyki jako biznesem.

Absolwent studiów podyplomowych "Geografia turystyczna" zdobędzie szeroką wiedzę o regionach geograficznych i kulturowych Polski i świata oraz pozna metody organizowania ruchu turystycznego, tworzenia produktów turystycznych oraz promowania regionów. Pozna także zagadnienia biznesu w turystyce. Absolwent studiów zdobędzie również wiedzę o geograficznych aspektach turyzmu, takich jak uwarunkowania przyrodnicze ruchu turystycznego, rola turystyki w rozwoju regionów oraz skutki antropopresji spowodowanej nadmiernym ruchem turystycznym.

Część zajęć będzie prowadzona w języku angielskim; główny nacisk będzie położony na praktyczne wykorzystanie języka w branży turystycznej.

Zajęcia będą prowadzić specjaliści zajmujący się geografią fizyczną, geografią regionalną świata, historią sztuki oraz praktycy organizowania ruchu turystycznego.



Polityka Prywatności